[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

غذاهای محلی و سنتی سمنان از نان تا آش و خورش، روزنامه شیراز نوین

یخنی
از غذاهای سنتی و خوشمزه دیگری که متعلق به این منطقه و بسطام است یخنی نام دارد که در دسته آبگوشت‌ها قرار دارد. این غذا طرفداران بی‌شماری به خود اختصاص داده است و از ترکیب موادی همچون پیاز داغ، ادویه، لوبیا، نخود، آب، سبزی آش، گوشت چرب گوسفند و... به دست می‌آید.
تاک پلو
تاک پلو یکی از غذاهای سنتی می‌باشد که مطمئنأ اسم آن را به‌خاطر خاص بودنش نشنیده‌اید، اما باید بدانید که این غذا به قدری منحصربه فرد است که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان طعم و مزه آن را از دست ندهید. از آنجایی که این غذا از برگ‌های درختان تاک به دست می‌آید به همین خاطر در بین اهالی این منطقه طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است.
آب دوغ یا همان اودو
از غذاهای پر طرفدار فصول گرم سال که در این منطقه زبانزد خاص و عام است اودو یا آب دوغ نام دارد که اکثراً در وعده ناهار میل می‌شود. ماست تازه، پونه یا نعنا خشک و خیار از جمله ترکیبات این غذای خوشمزه و خنک می‌باشد.
آبگوشت خربزه
کالک قلیه یا آبگوشت خربزه از جمله غذاهای سنتی استان سمنان می‌باشد که به ثبت ملی رسیده است. کالک در زبان محلی، خربزه نام دارد. از آنجایی که این غذا یکی از غذاهای مقوی است به همین خاطر قوت اصلی کشاورزان محسوب می‌شود و آن‌ها در وعده صبح از این غذا میل می‌کنند تا انرژی مورد نیاز را برای فعالیت روزانه خود کسب کنند.
جوش بره
جوش بره از آن دسته غذاهای خوشمزه استان سمنان به شمار می‌رود که به جرئت می‌توان گفت که در بین آش‌های این منطقه سخت‌ترین دستورالعمل پخت را دارا می‌باشد. وجه تمایز آش جوش بره با سایر آش‌ها در نوع مواد به کار رفته و خمیری می‌باشد که در آن استفاده می‌شود.
شله قروت
از جمله غذاهای محلی دیگر میامی‌که دارای قدمت 100 ساله است، شله قروت نام دارد که اکثراً در سنت‌های روز تاسوعا در شهر میامی ‌پخت و توزیع می‌شود. مدت زمان پخت این آش، طولانی است و حاجتمندان برای حاجت روایی به هنگام پخت این آش آن را هم می‌زنند تا از فضیلت آن بهره‌مند شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی