[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

مسئولان را دیدید، سلام ما را برسانید، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
یک ماه از صعود فجرشهیدسپاسی به لیگ برتر گذشت و حالا یک تا دوماه دیگر به آغاز لیگ برتر باقی مانده، اما به‌نظر می رسد زمینه‌های حضور پرقدرت این تیم در لیگ برتر، هنوز فراهم نیست.
در دو هفته پایانی لیگ یک که فجر در آستانه صعود قرار گرفته بود، برخی مسئولان دست به کار شده و برای سهیم شدن در جشن صعود، برای اولین بار در کنار این تیم حاضر شدند اما حالا که تب و تاب صعود فروکش کرده و فجر باید برای حضوری پرقدرت در لیگ برتر تجهیز شود، خبری از آن‌ها نیست.
سرمربی فجرشهیدسپاسی هم نگران همین مسائل است و دغدغه‌های زیادی برای مدت زمان باقی مانده تا شروع مسابقات دارد: روزی چند ساعت به باشگاه می‌روم و برمی‌گردم. در تلاش هستیم که شرایط تمرینات، تمدید قرارداد بازیکنان فصل گذشته و جذب بازیکنان جدید را مهیا کنیم. برنامه کامل را هم به باشگاه داده‌ام و مدیریت باشگاه هم در تلاش است تا خواسته‌های ما انجام شود.
از کلانتری پرسیدیم که آیا روند پیش روی امور، مطلوب است یا خیر، که پاسخ وی منفی بود: از نظر من، سرعت انجام کارها با آن چیزی که می‌خواهیم فاصله دارد. طبق برنامه‌ای که به باشگاه داده‌ایم، باید روز یکشنبه هفته آینده تمرینات را شروع کنیم. تمرینات هم باید زمانی شروع شود که دست کم 70-80 درصد بازیکنان مد نظرمان را گرفته باشیم، اما هنوز با چنین شرایطی فاصله زیادی داریم. متأسفانه بازیکنان سرباز سایر تیم‌ها هم مانند گذشته نیستند که همه دوست داشتند در تیمی نظامی سربازی‌شان را بگذرانند. الآن با هر بازیکنی که صحبت می‌کنیم، یکی دو میلیارد پول می‌خواهد.
یعنی اجباری برای حضور بازیکنان مشمول در تیم‌های نظامی وجود ندارد؟ کلانتری در پاسخ به این سؤال، مسئله مهم و دلسردکننده‌ای را مطرح می کند. در حالی که هواداران فجر، مشتاق و امیدوار به حضور ستاره‌های جوان لیگ در تیمشان هستند، سرمربی فجر عقیده دارد که این اتفاق به این راحتی‌ها رقم نخواهد خورد: بازیکنان لیگ برتری، اکثراً می‌روند مدارک تحصیلی برای خودشان دست و پا می‌کنند که تا جایی که ممکن است سربازی را به تأخیر بیاندازند. 
بازیکنی که در تیمش سالیانه هشت تا ده میلیارد تومان دریافت می‌کند، به این سادگی نمی‌آید دو سال از بهترین دوران فوتبالش را مجانی برای فجر بازی کند. طبق صحبت‌هایی هم که با سردار بوعلی داشتیم، این بازیکنان درخواست مبالغی نزدیک به 2 یا 3 میلیارد تومان دارند. 
در چنین شرایطی باشگاه فجر نیاز به منابع مالی وسیعی دارد وگرنه در لیگ برتر به مشکل می‌خورد. آیا این منابع در حال حاضر تأمین شده‌اند؟ کلانتری می‌گوید: در خصوص این مسائل بهتر است با آقای فلاح که مدیرعامل باشگاه هستند صحبت کنید. وظیفه من اعلام برنامه است و اسامی بازیکنانی که مد نظر دارم که این کار هم انجام شده. منتظر هستیم که باشگاه این چیزها را برایمان آماده کند و کار را شروع کنیم.
فجر در فصل گذشته لیگ یک به‌خصوص در هفته‌های پایانی تیم مقتدری نشان داد و با چند پیروزی متوالی به مقام قهرمانی دست یافت. اما همه می‌دانند که تفاوت کیفیت تیم‌های لیگ برتر با لیگ یک، از زمین تا آسمان است. فجر نمی‌تواند با آن تیمِ لیگ یکی به لیگ برتر وارد شود. از کلانتری پرسیدیم که از بازیکنان فصل گذشته، کسی به طور قطعی جدا شده است؟ وی گفت: نه، هنوز چیزی مشخص نیست. مسئله اینجاست که ما نتوانسته‌ایم با بازیکنی تمدید کنیم. قطعاً باید اسکلت اصلی تیم ما نسبت به فصل قبل قوی‌تر شود. باید هفت یا هشت بازیکن از لیگ برتر اضافه کنیم اما هنوز نمی‌دانیم که بازیکنان قبلی‌مان می‌مانند یا نه! با بعضی بازیکنان صحبت کرده‌ایم که پاسخ مثبت یا منفی داده‌اند، اما هیچ چیز قطعی نشده. از بازیکنان فصل گذشته هم چند نفر که سرباز هستند و می‌مانند، اما هفت هشت بازیکن آزاد هم داریم که اگر با آن‌ها تمدید نکنیم، می‌روند. 
با توجه به صحبت‌های هیجانی و حضور پرشور مسئولان در کنار فجری‌ها پس از صعود به لیگ برتر، این امیدواری وجود داشت که در ادامه هم تمام مسئولان شهر پای کار باشند تا تیمی پرقدرت راهی لیگ برتر شود، اما علی اصغر کلانتری می‌گوید: مسئولانی که آن روزها کنار ما بودند را حالا اگر پیدا کردید، سلام ما را به آن‌ها برسانید.
حالا این نگرانی وجود دارد که سناریوها و تجربیات تلخ گذشته تیم‌های شیرازی تکرار شده و تکلیف بازیکنان و منابع مالی، در دقیقه 90 مشخص شود. اتفاقاتی که در سال‌های اخیر منجر به ناکامی تیم‌های شیرازی شده و تأثیرات نامطلوبی در روند حرکتی تیم‌ها گذاشت. ضرورت رسیدگی سریع و مطلوب به تیم محبوب شهر شیراز در آستانه آغاز تمرینات، به شدت احساس می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی