[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس: آب و برق اولویت صنعت است، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در آیین افتتاح طرح‌های هفته دولت گفت: این طرح‌ها شامل بهره برداری از طرح نیروگاه برق خورشیدی به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات باسرمایه گذاری ۷۰میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن برای ۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی افزود: این نیروگاه در فازهای بعدی به ظرفیت تولید یک مگاوات برق می‌رسد. احد فتوحی همچنین از بهره برداری از پروژه زیرسازی و آسفالت بخشی از فاز اول شهرک صنعتی با اعتبار‌ ۱۰میلیارد ریال خبر داد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان ۲ با مساحت ۷۱۵ هکتار به عنوان مهم‌ترین گزینه سرریز سرمایه گذاری شهر شیراز در نظر گرفته شده است، گفت: در سال‌های اخیر بیش از ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار به منظور توسعه زیرساخت‌ها در این شهرک با هدف جذب سرمایه گذار هزینه شده است. فتوحی ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان، ۷۱۵ هکتار مساحت دارد و ظرفیت استقرار ۳۵۰ واحد صنعتی در فاز نخست آن پیش‌بینی شده است. او با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در توسعه این شهرک تأمین آب و برق است، گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در این منطقه، گزینه‌های مختلف برای تأمین آب نظیر انقال آب از شیراز و نیز جابه‌جایی چاه آب قدیمی و حفر حلقه جدید چاه در دست پیگیری است که در این زمینه امیدواریم موضوع تأمین آب با حمایت دستگاه‌های اجرایی انجام شد.
فتوحی گفت: در زمینه تأمین برق پایدار نیز هم اکنون برق واحدهای موجود از طریق خط دومداره اختصاصی تأمین و برای آینده نیز مذاکراتی با شرکت برق منطقه ای و وزارت نیرو برای تأمین برق انجام و طرح‌هایی اجرا خواهد شد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان به دلیل نزدیکی با شیراز و قرارگرفتن در مسیر بزرگ‌راه شیراز- بندرعباس، ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد، افزود: در حال حاضر ۳۸ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد و در قالب این قرارداد ۱۷ هکتار زمین واگذار شده است. وی همچنین از بهره برداری ۴ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال ۶۰ نفر خبر داد که در مرحله بهره برداری است. فتوحی خواستار حمایت مسئولان در زمینه تأمین آب و برق شد و گفت: این شهرک صنعتی به عنوان مهم‌ترین گزینه هدایت سرمایه‌‌گذاران بعد از شهرک صنعتی بزرگ شیراز در نظر گرفته شده است و باتوجه به تکمیل شهرک صنعتی بزرگ شیراز ضرورت دارد هرچه سریع‌تر دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را برای تأمین زیرساخت‌ها انجام دهند. وی افزود: هم اینک طرح‌هایی به ارزش ۱۰۰میلیارد ریال نیز در این شهرک صنعتی در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی افزود: این شهرک صنعتی به شبکه گاز نیز متصل و ایستگاه TBS گاز نیز توسط شرکت گاز فارس در دست اجراست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی