[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

درمان سوزش معده بدون نیاز به دارو، روزنامه شیراز نوین

سوزش معده یا سوزش سر دل یکی از مشکلات شایع است که می‌تواند نشانه یک بیماری خطرناک باشد.
به گزارش بهداشت نیوز ، بسیاری از مردم از سوزش معده رنج می برند، اما برخی از غذاها و نوشیدنی‌ها مانند چای بابونه ، سیب زمینی و بی‌کربنات سدیم می‌توانند سوزش معده را از بین ببرند.
بی‌کربنات سدیم یک درمان سنتی رایج برای سوزش سر دل است، زیرا ماده فعال موجود در آن اسید معده را خنثی می‌کند و درد را تسکین می دهد. همچنین، چای بابونه به تسکین و مرطوب شدن مخاط معده کمک می‌کند.
نشاسته موجود در سیب زمینی نیز به خلاص شدن از شر اسید اضافی معده کمک می‌کند و محققان نوشیدن آب سیب زمینی دو بار در روز را برای حصول مؤثرترین نتیجه توصیه می‌کنند.
یک کمپین بهداشتی در انگلستان در مورد خطر نادیده گرفتن سوزش سر دل هشدار داد؛ زیرا ممکن است نشانه‌ای از سرطان معده یا مری باشد.
بهداشت عمومی انگلستان از مردم خواسته است در صورت احساس سوزش مداوم در معده یا مشکل در هضم غذا به مدت سه هفته یا بیشتر به پزشک مراجعه کنند.
اکثر مردم از علائم این مشکل آگاه نیستند و سرطان معده و مری پنجمین سرطان شایع در انگلستان است.
آمارهای اداره بهداشت عمومی انگلیس نشان می دهد که سالانه حدود 12900 نفر در انگلستان به این دو نوع سرطان مبتلا می‌شوند و سالانه حدود ده هزار نفر بر اثر این بیماری‌ها می‌میرند.
به گفته انجمن سرطان آمریکا، سالانه حدود 28000 مورد جدید سرطان معده تنها در ایالات متحده آمریکا تشخیص داده می‌شود.
سرطان معده یکی از شایع‌ترین تومورها در میان افراد مسن است، زیرا حدود 60 درصد از بزرگ‌سالان مبتلا به این بیماری 65 سال یا بیشتر سن دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی