[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

فجر سرباز جوان می‌خواهد، نه گروهبان بازنشسته!، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
اواخر هفته گذشته از نخستین خرید تابستانی فجرشهیدسپاسی رسماً رونمایی شد اما آن‌طور که باید و شاید مورد استقبال قرار نگرفت! شهرام گودرزی مهاجم 34 ساله و نورآبادی سابق برق شیراز و فجرسپاسی که روزگاری ستاره جوان فوتبال شیراز محسوب می‌شد، پس از 5 سال دوباره راهی شیراز و تیم زردپوش فجرسپاسی شد.
گودرزی در سال‌های گذشته با لباس تیم‌هایی چون گسترش فولاد تبریز، تراکتورسازی تبریز،پارس جنوبی جم و شاهین بوشهر به میدان رفت و نیم فصل دوم گذشته را هم در تیم شهر خودرو مشهد سپری کرد. او 28 اسفند 99 راهی پدیده شد اما در 11 دیدار باقی مانده لیگ، تنها دوبار آن هم در مجموع حدود یک ساعت به میدان رفت! یعنی از شهرام گودرزی می‌توان به عنوان یار نیمکت نشین یا سکونشین یک تیم متوسط لیگ برتری نام برد که هیچ گاه نتوانسته اعتماد سید مهدی رحمتی را به خود جلب کند.
این بازیکن ریزنقش و تکنیکی، در دوره‌های اخیر لیگ برتر تنها 6 گل به ثمر رسانده که آمار جالبی برای یک مهاجم محسوب نمی‌شود.
هواداران فجرسپاسی هم واکنش مثبتی به این خرید نداشتند و اکثریت آن‌ها، این خرید را نشانه‌ای از  مشکلات مالی باشگاه دانسته که دست مدیران را بسته و توانایی خرید بازیکنان لیگ برتری را ندارند. حتی احسان مرادیان دروازه‌بان نورآبادی فولاد خوزستان که گفته می‌شد اولین خرید قطعی این فصل فجر است، در نهایت در تیم فولاد ماندنی شد.
اما رئیس سابق هیئت فوتبال استان فارس، یکی از کسانی است که نسبت به آینده فجر، هشدار جدی می‌دهد. او پس از پیوستن شهرام گودرزی به فجرسپاسی گفت: آخرین فصلی که فجر در لیگ برتر حضور داشت، از همین ناحیه ضربه خورد. حضور بازیکنان پا به سن گذاشته و بی‌انگیزه، باعث سقوط تیم شد. 
محمدهادی آیت الهی افزود: آزموده را آزمودن خطاست. تا فرصت باقیست اقدام عاجلی برای بازسازی و تجهیز فجر برای حضور آبرومندانه و قدرتمند در لیگ برتر صورت گیرد، اما اگر قرار باشد وضع به همین منوال پیش برود، از هم اکنون باید غزل خداحافظی از لیگ برتر را بخوانیم.
وی در ادامه، اشاره‌ای به 10 سال پیش دارد. زمانی که فجرسپاسی با مربی فعلی خود راهی لیگ برتر شده بود: حتماً آقای کلانتری یادش هست که چگونه با بازیکنانی جوان و جویای نام مثل سروش رفیعی، محمدمهدی نظری، حمید جوکار و سایرین، توانست به لیگ برتر برسد. حالا هم همین اتفاق باید بیفتد و پایه و مبنای کار، روی بازیکنان جوان و باانگیزه گذاشته شود. 
آیت الهی در پایان گفت: فجر شهید سپاسی در شرایط کنونی که پس از سال‌ها توانسته به لیگ برتر برسد، نیاز به سربازان جوان و با انگیزه دارد، نه استوارها و گروهبان‌های بازنشسته!
این انتقادات دلسوزانه از سوی کارشناسان و هواداران فوتبال شیراز در حالی مطرح می‌شود که فرصت چندانی تا آغاز لیگ برتر نمانده و جای نگرانی وجود دارد. اما در طرف مقابل، سرمربی فجری‌ها منتقدان و کسانی که ابراز نگرانی می‌کنند را مورد سرزنش قرار داده است!
او می‌گوید: حالا که تیم فجر صعود کرده می‌گویند این تیم سقوط می‌کند؛به جای کمک کردن بذر نا‌امیدی می‌پاشند تا احساسات هواداران واقعی تیم راجریحه‌دار کنند. 
کلانتری افزود: از بزرگان فوتبال فارس انتظار داریم به کمک فجر بیایند زیرا این تیم متعلق به کلانتری نیست و مربوط به مردم فارس است، آن‌ها برای کمک به تیم با مسئولان استان صحبت کنند تا با قدرت روانه مسابقات لیگ برتر شویم. این‌قدر خون دل خوردیم و زجر کشیدیم  تا تیم به لیگ برتر صعود برتر کرد و انتظار داریم همه دلسوزان فوتبال  دست تیم شهرشان را بگیرند. 
سرمربی تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی شیراز با بیان اینکه با بازیکنان مورد نظر برای بستن قرارداد مذاکره کردیم، گفت: قرار است از شنبه ششم شهریورماه بازیکنان برای صحبت نهایی و عقد قرارداد در باشگاه حضور یابند و به بازیکنان سرباز هم نمی‌شود فشار آورد که حتماً به تیم فجر بیایند.
وی در پایان گفت: تصمیم داریم ترکیب بازیکنان را برای لیگ برتر با تلفیقی از جوانان و با تجربه‌ها تشکیل دهیم، از این رو با شهرام گودرزی بازیکن شیرازی و با تجربه فصل گذشته تیم پدیده مشهد که سابقه زیادی در تیم‌های مختلف لیگ برتر دارد به توافق رسیدیم. گودرزی با سابقه خوبی که دارد در لیگ برتر می‌تواند به تیم کمک کند، هر چه باشد او  بازیکن سابق تیم فجر است و به شهرش تعصب دارد. باشگاه فجر با توجه به توان و بضاعت مالی که دارد بازیکن جذب می‌کند، ما که مانند تیم‌های صنعتی و پولدار نیستیم که میلیاردها تومان به یک بازیکن بدهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی