[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

معاون رئیس‌جمهور: اعتماد نمایندگان به وزرا بی‌سابقه بوده است، روزنامه شیراز نوین

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به میزان رأی اعتماد نمایندگان مجلس به اعضای کابینه سیزدهم، گفت: این میزان رأی اعتماد به وزیران بی ‌سابقه یا کم سابقه است که یک رکورد خوبی است و نشان خوبی برای تعامل دولت و مجلس است.
به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در اولین روز حضورش در دفتر معاونت پارلمانی ریاست جمهوری اظهار کرد: بنده از صبح شنبه سی‌ام مرداد کار خود را آغاز کردم؛ چون جمعه شب حکم بنده صادر شد، از شنبه ۸ صبح در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کردم. با توجه به اینکه بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی در مجلس مطرح بود، در اوج کار معاونت پارلمانی بودیم.
وی ادامه داد: امروز مجالی هست که در خدمت آقای دکتر باشیم که از دوستان قدیمی هستند و در شورای نگهبان و قوه قضائیه هم مسئولیت‌های خطیری داشتند. از او قول گرفتیم درآینده هم این ارتباط برقرار باشد. حسینی ادامه داد: متأسفانه همیشه بین مدیران قبلی و بعدی گسست به وجود می‌آید و انتقال تجربیات صورت نمی‌گیرد. بیش از یک سال است که مجلس جدید کار خود را آغاز کرده و نیاز است که ما بدانیم طرح‌ها و لوایح و بودجه چیست و نمایندگان چه انتظارات و مطالباتی داشته و دارند. علاوه بر این آخرین وضعیت را باید بدانیم که بتوانیم کار را ادامه دهیم.
وی افزود: ما نباید کار را از صفر شروع کنیم. از این جهت از دکتر امیری خواستیم که در تعامل باشیم و او هم با حسن ظن و با احساس تعهد و مسئولیتی که دارد، قرار شد که با ما همکاری داشته باشد و از تجربیات او استفاده کنیم.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری یادآور شد: مجلس در مسائل مختلف با دولت در ارتباط است که نمونه آن رأی نمایندگان به وزیران پیشنهادی است. وی با قدردانی و تشکر از رأی بالای نمایندگان به وزیران دولت، اظهار کرد: این بالاترین آرا در این مجلس نسبت به وزیران است که به اغلب وزیران بیش از ۲۰۰ رأی دادند و ۲۷۷ رأی به وزیر دادگستری دادند. این میزان رأی اعتماد به وزیران بی ‌سابقه یا کم سابقه است که یک رکورد خوبی است و نشان خوبی برای تعامل دولت و مجلس است. حسینی سپس گفت: همانطور که دیدید، نمایندگان با دقت و سخت‌گیری مسائل را مطرح کردند؛ برای مثال در دوره قبل نسبت به وزیر اطلاعات کمتر وارد بحث می‌شدند، در حالی که این بار با جدیت ابهامات خودشان را از همه وزرا پرسیدند و نظراتشان را گفتند. شائبه‌ها و مسائل مالی را مطرح کردند و وزرا هم توضیح دادند. حسینی یادآور شد: رئیس جمهوری هم در سخنان پایانی خودشان با قاطعیت گفتند که درباره تک تک وزیران استعلام گرفتیم و از این جهت نگران نباشید و استعلامات از یک مرجع نبوده، هم از وزارت اطلاعات، هم از اطلاعات سپاه و جاهای دیگر و اگر بر فرض هم متوجه شویم که در جایی تخلفات و اشکالات و ایرادات اساسی بوده، برخورد می‌کنیم و رودربایستی و ملاحظه در کار 
نخواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی