[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

احتمال بازگشایی حضوری همه مدارس از اول آبان‌ماه، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا پیش بینی کرد: از اول آبان ماه همه مدارس و از اول مهر ماه ٣٠ تا ۴٠ درصد مدارس به صورت حضوری بازگشایی شوند.
علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: روز جمعه مصوب شد تا اهتمام بر بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشد و واکسیناسیون معلمان و والدین و سرویس مدارس و کادر مدارس انجام شود.
وی ادامه داد: ما ١١٢هزار مدرسه در کشور داریم که ۶٢هزار مدرسه زیر ١٠٠ نفر جمعیت دارند و اینها می‌توانند در کلاس کمتر از ١٠ تا ١۵ دانش آموز حضور داشته باشند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه امسال ترکیب آموزش مجازی و حضوری در مدارس مدنظر است، گفت: حتی در برخی مدارس دانش آموز ٢ روز به مدرسه برود و دروس اصلی در این روزها تدریس شود و تعداد روزهای حضور در مدرسه بستگی به جمعیت دانش آموزان در مدرسه دارد و اگر بتوانند سقف ١۵ دانش آموز در کلاس را رعایت کنند، مدرسه می‌تواند هر روز حضوری برگزار شود.
رئیسی درباره بازگشایی حضوری مدارس اظهار کرد: پیش بینی من این است از اول آبان ماه همه مدارس و از اول مهرماه ٣٠ تا ۴٠ درصد مدارس به صورت حضوری بازگشایی شوند. او گفت: مقرر شد در خصوص بازگشایی مدارس دو تیم تشکیل شود؛ یک تیم وزارت بهداشت و دیگری وزارت آموزش و پرورش است تا شیوه نامه‌ها را درست تبیین و ابلاغ کنند. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تأمین واکسن دانش آموزان اظهار کرد: امکان تأمین واکسن برای دانش آموزان از ٢ کشور کوبا و چین مدنظر قرار گرفته است و وزارت امور خارجه و سفرا در حال رایزنی هستند و در مکالمه رئیس جمهور با رئیس جمهور چین یکی از مذاکرات در زمینه تأمین واکسن برای دانش آموزان بوده است. رئیسی تأکید کرد: موضوع واکسیناسیون دانش آموزان نباید اصل قرار گیرد. اگر بخواهیم واکسن به دانش آموزان تزریق کنیم، واکسیناسیون صرفاً برای دانش آموزان دارای بیماری زمینه ای صورت خواهد گرفت و ما باید اطرافیان دانش آموزان را واکسینه کنیم. هرچند باید توجه داشت این موضوع هنوز در مراحل ابتدایی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی