[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

سالانه ۱۶۰۰ تن گوشت شترمرغ تولید می‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی، گروه شهرستان‌ها، آباده
مدیر جهاد کشاورزی آباده با بیان اینکه این شهرستان با دارا بودن سه واحد پرورش شترمرغ پرواری و یک واحد توأم (مولد و پرواری) و دوهزار قطعه شترمرغ یکی از قطب‌های تولید این پرنده در استان و کشور است، گفت: فارم‌های پرورش شترمرغ در این شهرستان سالانه هزار و ۶۰۰ تن گوشت تولید می‌کنند.
مهدی امینی اظهار داشت: در شهرستان آباده از سال ۱۳۸۹ نخستین واحد پرورش شترمرغ فعالیت خود را آغازکرد و در حال حاضر سه واحد صنعتی در شهرستان دارای پروانه بهره برداری هستند و برای ۱۸ نفر اشتغال‌زایی داشته اند. 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده اظهار داشت: بخشی از گوشت تولیدی در شهرستان خود مصرفی بوده و مازاد آن نیز به سایر استان‌ها و پایتخت 
ارسال می‌شود.
این مقام مسئو ل در خصوص برنامه‌های توسعه ای پرورش شترمرغ در شهرستان، گفت: این طرح، طرحی نو و یک صنعت جوان است و در فهرست طرح‌های اولویت دار سازمان جهاد کشاورزی استان فارس قرار دارد و در صورت اخذ شرایط لازم از سوی متقاضیان تسهیلات خاصی از محل تسهیلات طرح توسعه کشاورزی به آن اختصاص می‌یابد.
امینی تصریح کرد: شترمرغ با داشتن ضریب تبدیل مناسب، مقاومت بیشتر از سایر پرندگان به انواع بیماری‌ها و انگل‌ها در شرایط نامساعد محیطی، توقع کمتر در مصرف مواد غذایی و کنسانتره‌های گران قیمت می‌تواند پروتئین بسیار مناسبی را تولید کرده و با تولید گوشت و تخم شترمرغ نقشی بسیار مؤثر در جهت سلامت تغذیه جامعه داشته باشد. 
وی افزود: شترمرغ در فهرست پرندگانی قرار دارد که هیچ نوع ضایعاتی ندارد و تمام قسمت‌های این پرنده اعم گوشت، پر، پوست و تخم مرغ قابل فرآوری و بهره‌برداری است.
به گفته وی در حال حاضر متقاضیان زیادی خواستار دریافت زمین و تسهیلات جهت پرورش 
شترمرغ هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی