[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش و پرورش فارس: ثبت‌نام کلاس اولی‌ها بدون حضور در طرح سنجش سلامت مجاز نیست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از مسائل بسیار مهم آموزش و پرورش ارزیابی و سنجش نوآموزان بدو ورود مدارس است و باید تلاش کنیم تا با همکاری همه نهادهای مسئول در این زمینه، با سطح اطمینان بسیار بالا و مطلوبی انجام دهیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا آذری در کارگروه طرح سنجش سلامت نوآموزان استان فارس که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش فارس و دانشکده علوم پزشکی شیراز برگزار شد، گفت: در سال تحصیلی جدید ثبت نام دانش آموز بدو ورود پایه اول ابتدایی بدون حضور در طرح سنجش سلامت مجاز نیست. وی با بیان اینکه موضوع طرح سنجش برای ما یک موضوع اعتقادی است، گفت: یکی از مسائل بسیار مهم آموزش و پرورش ارزیابی و سنجش نوآموزان بدو ورود مدارس است و باید تلاش کنیم تا با همکاری همه نهادهای مسئول در این زمینه، با سطح اطمینان بسیار بالا و مطلوبی انجام دهیم. آذری با تأکید بر اینکه توجه به دانش آموزان استثنایی اولویت اول ما می‌باشد، گفت: بسیاری از نیاز‌ها و مشکلات دانش آموزان استثنایی را می‌توان با کمک‌های خیرین و انجمن‌های مردمی رفع کرد. مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: سنجش دانش آموزان عشایری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لازم است با برنامه ریزی مطلوب همه دانش آموزان عشایری را به صورت رایگان در طرح سنجش شرکت دهیم. رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی فارس نیز در این کارگروه گفت: این طرح همه ساله و با آغاز ثبت نام نوآموزان بدو ورود در مدارس و با هدف جایدهی صحیح نوآموزان در مدارس برگزار می‌گردد. رستم اکبری زاده گفت: طرح سنجش نوآموزان نوآموزان بدو ورود به دبستان در کشور با سابقه 22ساله و با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود. 
دبیر ستاد سنجش سلامت دانش‌آموزان استان فارس با بیان اینکه در طرح سنجش سلامت ویژه نوآموزان، سنجش شنوایی، گفتاری، بینایی، دید رنگ، اختلالات جسمی و حرکتی، نسبت قد به سن انجام می‌شود، تصریح کرد: بیش از 90درصد نوآموزان در این مرحله مجوز ثبت نام در مدارس عادی را پیدا می‌کنند و حدود 10درصد نوآموزان نیز در صورت نیاز برای بررسی بیشتر به پایگاه‌های تخصصی معرفی می‌شوند. 
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی فارس افزود: از این تعداد نیز حدود 95درصد اجازه ثبت نام در مدارس عادی را پیدا می‌کنند و مابقی دانش‌آموزان در صورت وجود مشکلات خاص، برای تحصیل به مدارس استثنایی معرفی می‌شوند. اکبری زاده در ادامه گفت: در سال گذشته حدود 80هزار نوآموز در این طرح شرکت کردند و پیش بینی ما این است که در سال جاری نزدیک به 900هزار نوآموز در این طرح شرکت کنند. دبیر ستاد سنجش سلامت دانش‌آموزان استان فارس با تأکید بر اینکه هیچ نوآموزی بدون حضور در طرح سنجش، امکان ثبت نام در مدارس را ندارد، افزود: در این طرح حدود 500تن در سراسر استان، به عنوان عوامل اجرایی با ما همکاری دارند. اکبری زاده همچنین با بیان اینکه استان فارس بیشترین جمعیت عشایری در سطح کشور را دارد، گفت: طرح سنجش در دو سال گذشته و در سطح کشور برای نوآموزان عشایر فارس به صورت کامل انجام شده و در سال تحصیلی جدید نیز این طرح به صورت کاملاً رایگان برای این دانش آموزان انجام خواهد شد. وی همچنین گفت: طرح سنجش سلامت، در سال گذشته برای پیش دبستانی‌ها به صورت آزمایشی و بدون اجبار در 16شهرستان اجرا شده و تلاش ما این است که با همکاری سازمان بهزیستی نسبت به پوشش صددرصدی پیش دبستانی‌ها در طرح سنجش اقدام شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی