[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

دولت الکترونیک حافظ حقوق شهروندی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مراسم تودیع و معارفه اعضای هیئت مدیره پیشین و جدید کانون سردفتران و دفتریاران فارس برگزار شد.
این مراسم با حضور مدیرکل و معاون امور اسناد اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس و جمعی از سردفتران و دفتریاران در محل این کانون برگزار گردید. مدیرکل ثبت فارس در این مراسم گفت: همانگونه که در سیاست گذاری‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و سند تحول قضایی توسعه ثبت رسمی مورد تأکید است، حرکت در این مسیر و استفاده از ظرفیت‌های موجود نقش مجموعه ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی در این راستا را پررنگ می‌سازد و یکی از وظایف مهم سران دفاتر ترویج فرهنگ «سند رسمی» و بازشناسی جایگاه آن در جامعه است. در ادامه این مراسم سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن تقدیر از عملکرد اعضای قبلی هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران در اجرای بهینه سیاست‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ارتقای توسعه ثبت رسمی و تعامل مطلوب این مجموعه با ادارات ثبتی استان ابراز امیدواری نمود در دوره جدید نیز شاهد همگامی و همراهی مطلوب سران دفاتر با این ادارات در راستای پیشبرد اهداف سازمانی و ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های این مجموعه با هدف تبیین بیش از پیش جایگاه این دفاتر و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به مراجعان باشیم.
وی ابراز داشت: با رجوع به آیات نورانی قرآن کریم از جمله آیه 282 سوره بقره به عنوان بزرگ‌ترین آیه که در آن به 18 دستورالعمل تجاری اشاره شده، جایگاه و شأن والای سران دفاتر به عنوان کاتبین بالعدل به صراحت معلوم می‌گردد و این امر حاکی از توجه ویژه دین مبین اسلام به این جایگاه می‌باشد.هاشمی افزود: همانگونه که در سیاست گذاری‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و سند تحول قضایی مبحث توسعه ثبت رسمی مورد تأکید است، حرکت در این مسیر و استفاده از ظرفیت‌های موجود نقش مجموعه ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی در این راستا را پررنگ می‌سازد. وی خاطرنشان نمود: یکی از وظایف مهم سران دفاتر ترویج فرهنگ «سند رسمی» و بازشناسی جایگاه آن در جامعه است.
وی بیان داشت: برگزاری انتخابات الکترونیکی هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران این استان برای نخستین بار در کشور حاکی از حرکت در مسیر دولت الکترونیک و ثبت نوین بوده و افزود: رسیدگی و پاسخ‌گویی به بیش از 99.8 درصد از استعلامات و خلاصه معاملات واصله از دفاتر اسناد رسمی در کمتر از 48 ساعت حاکی از فراهم سازی بستر حرکت در مسیر ارائه خدمات الکترونیک به مراجعان و از مصادیق بارز حفظ حقوق شهروندی است. مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ابراز نمود: با التفات به اینکه دفاع از حقوق ثبتی جامعه مستلزم تثبیت مالکیت‌هاست، تنظیم سند و نقل و انتقالات بعد از آن نیز در پیشگیری از وقوع دعاوی و ایجاد نظم و بهداشت حقوقی و ضمانت بخشی به حقوق اشخاص مؤید نقش مهم دفاتر اسناد رسمی در این راستا می‌باشد. وی افزود: صیانت از جایگاه سردفتری بر عهده خود سردفتران بوده و ضروری است با رعایت قوانین و مقررات از حقوق خود دفاع نمایند.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از اعضای پیشین هیئت مدیره این کانون قدردانی به عمل آمد و احکام صادره جهت اعضای جدید کانون سردفتران و دفتریاران فارس به آنها تقدیم گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی