[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

مصرف کنجد در وعده صبحانه به جای گردو، روزنامه شیراز نوین

کنجد یکی از انواع مغزها است که مصرف آن به صورت خام توصیه می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز، نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی، درباره فواید مغز‌ها اظهار کرد: کنجد یکی از انواع مغزها است که مصرف آن به صورت خام توصیه می‌شود.
او افزود: مصرف بو داده کنجد در صورت نداشتن نمک، مشکلی ندارد؛ چرا که مصرف کنجد و تخمه آفتاب‌گردان برای کسانی که دچار فشار خون هستند اگر دارای نمک نباشد مؤثر خواهد بود و گفتنی است که کنجد، بادام زمینی و تخمه آفتاب‌گردان از ارزان‌ترین مغز‌ها هستند که خواص متفاوتی دارند.
جوزدانی تصریح کرد: عمده خواص مغز‌ها به روغن‌های مفیدی است که داخل آن‌ها وجود دارد و همه آن‌ها چربی‌های مؤثری برای بدن خواهند داشت. ۲۰ درصد چربی‌های بدن از طریق روغن‌های مفید تأمین می‌شوند که در چربی‌ها، گوشت‌ها، لبنیات و سس‌ها یافت می‌شوند.
او با بیان اینکه مغز‌ها دارای چربی‌های مفید هستند، تأکید کرد: زیتون، روغن زیتون و مغز‌ها حاوی مقدار زیادی چربی هستند و یکی از ویژگی‌های مفید مغز‌ها داشتن امگا ۳ است. در واقع، امگا ۳‌ها باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اضافه کرد: افرادی که در قسمت‌های مختلف بدن آن‌ها به دلایل گوناگون التهاب وجود دارد با مصرف مغز‌ها می‌توانند التهاب را کاهش دهند. یکی از ویژگی‌های خوب تخمه آفتاب‌گردان این است که می‌تواند در کاهش التهاب بیماری‌های قلبی و عروقی مؤثر باشد.
جوزدانی با بیان اینکه مصرف تخمه آفتاب‌گردان به علت داشتن امگا ۳ باعث کاهش التهاب بیماری‌های قلبی می‌شود، تأکید کرد: بادام زمینی جدا از بحث حساسیت‌زایی، حاوی مقداری پروتئین است که پروتئین موجود در آن نسبت به سایر مغز‌ها بیشتر است.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: کنجد دارای خواص زیادی است و مصرف آن توصیه می‌شود، برای مثال افراد می‌توانند در وعده صبحانه از کنجد به جای گردو استفاده کنند. در واقع همه مغز‌ها گران هستند و بادام هندی با وجود اینکه از همه گران‌تر است، اما خواص بقیه بادام‌های زمینی و درختی را ندارد.
جوزدانی اضافه کرد: میزان مواد مغذی و پروتئین و خواص بادام زمینی بسیار کم است و چربی زیادی دارد که در لیست آخر جدول قرار می‌گیرد. با اینکه چربی بادام هندی زیاد است، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود، گفتنی است که چربی‌های مفید و مضر اگر به صورت متعادل مصرف نشوند به هیچ عنوان نمی‌توانند برای بدن مفید باشند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مصرف روزانه مغز‌ها گفت: اگر فردی سالم است و هیچ اضافه وزنی ندارد، می‌تواند کنجد را در حد دو قاشق غذاخوری در طول روز مصرف کند، افراد باید روزانه ۳۰ گرم از مغز استفاده کنند و خوردن بیش از حد آن توصیه نمی‌شود.
جوزدانی ادامه داد: اگر افراد اضافه وزن دارند، باید تنها یک قاشق غذا خوری کنجد مصرف کنند، همچنین تعادل در مصرف مابقی مغز‌ها هم ضروری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی