[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

بزرگ‌ترین مزرعه بادی شناور جهان آماده بهره‌برداری است، روزنامه شیراز نوین

ساخت بزرگ‌ترین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند به تازگی به اتمام رسیده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، مزرعه بادی «کینکاردین»(Kincardine)دارای‌ ظرفیت ۵۰ مگاواتی است و در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی سواحل «ابردین‌شیر»(Aberdeenshire) در شمال شرقی اسکاتلند واقع شده است.
به گفته‌ اداره ترابری آمریکا(ABS)، این شرکت قصد دارد سالانه ۲۱۸ گیگاوات بر ساعت برق تولید کند. این میزان انرژی برای برق‌رسانی به ۵۵ هزار خانوار اسکاتلندی کافی است. اداره ترابری آمریکا این مزرعه بادی را بزرگ‌ترین نیروگاه بادی شناور جهان معرفی کرد.
مزرعه بادی اسکاتلند در آب‌هایی با عمق ۶۰ تا ۸۰ متر قرار گرفته است و شامل پنج توربین بادی «وستاس»(Vestas) با ظرفیت ۹.۵ مگاوات و یک توربین کوچک‌تر دو مگاواتی است.
به گفته‌ آزمایشگاه ملی انرژی تجدیدپذیر(NREL)، تعداد مزارع بادی شناور در حال افزایش است و این مزارع تا سال ۲۰۲۴ در مقیاس کاربردی به بهره‌برداری خواهند رسید.
فناوری استفاده شده در مزارع بادی شناور اولیه مشابه سکوهای نفت و گاز بود اما با پیشرفت فناوری‌های جدید سیستم‌های ارزان‌تر و کوچک‌تری برای ساخت این مزارع مورد استفاده قرار گرفت.یک سیستم از کابل‌ها و لنگرها هر توربین شناور را به بستر دریا متصل می‌کند. قرار دادن توربین‌ها در دریا آن‌ها را در معرض بادهای سریع‌تر و پایدارتر قرار می‌دهد.
شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی بر ساخت مزارع بادی شناور تمرکز کرده‌اند. شرکت جنرال الکتریک در ماه مه امسال نقشه مفهومی مزرعه بادی شناور خود را منتشر کرد.
با گذر زمان مشخص می‌شود که مزرعه بادی کینکاردین چه عملکردی خواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی