[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

رئیس اتاق بازرگانی فارس: تداوم سیاست‌های دولت یازدهم، کشور را از مصائب گذشته مصون می‌دارد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: در انتخابات پیش رو هر دولتی با هر گرایشی که سرکار بیاید، اگر بخواهد اصولی کار کند و کشور را از مصائب دوره‌های قبل دور نگاه دارد، باید سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت یازدهم را ادامه دهد. جمال رازقی افزود: اقدام‌هایی مانند تقسیم پول در بین مردم در قالب یارانه که منجر به تورم بالای 40درصد در کشور شد، شرایطی را در کشور ایجاد کرد که بسیاری از مردم خواستار توقف پرداخت یارانه‌ها و بازگشت قیمت‌ها به قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شدند. 
وی ادامه داد: امروز هم در شعارها و برنامه‌های تبلیغاتی برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می‌شنویم که وعده یارانه 150هزار تومانی یا 250هزار تومانی داده می‌شود که انجام این کار به هیچ وجه امکان پذیر نیست. رازقی گفت: هم رئیس مجلس و هم بسیاری از کارشناسان اقتصادی پرداخت چنین رقمی را غیرممکن دانسته و از نامزدهایی که چنین وعده‌هایی می‌دهند خواسته اند که اعلام کنند که منابع این کار را از کجا می‌خواهند تأمین کنند. 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس اظهار کرد: آنچه از سوی برخی کاندیداها در مورد ریشه کنی فقر و ایجاد اشتغال‌های میلیونی می‌شنویم، در حقیقت آمال و آرزوهایی است که دستیابی به آنها در یک دوره چهار ساله ممکن نیست و کسانی که این شعارها را می‌دهند، باید بگویند برنامه آنها برای حرکت به سمت چنین مدینه فاضله‌ای چیست؟
رازقی افزود: آنچه می‌دانیم این است که ظرف چهار سال گذشته اقدام‌های اصولی و زیربنایی خوبی در کشور انجام شد؛ هرچند ایرادها و اشکالاتی هم وارد است، اما مجموع اقدام‌های انجام شده به بهبود زیربناهای اقتصاد کلان کشور کمک کرده است. او ادامه داد: البته آنچه امروز از آن به عنوان آوار و خرابی اقتصاد کشور یاد می‌شود را باید نتیجه نفت محور بودن اقتصاد کلان کشور از اوایل دهه 50 به این سو دانست.
وی، با اشاره به اینکه در دولت یازدهم کشور به سمت مسائل زیربنایی تولید و صادرات حرکت کرد، افزود: به طور قطع و یقین اقتصاد کشور نیازمند یک جراحی عمیق است و نامزدهای ریاست جمهوری نیز به جای ترسیم مدینه فاضله، مردم را نسبت به مسائل و مشکلاتی که در نتیجه این جراحی اقتصادی با آن مواجه می‌شوند، آگاه سازند. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس ادامه داد: البته اینگونه نیست که با انجام این جراحی اقتصادی همه مشکلات و مسائل یک شبه رفع می‌شود؛ بلکه می‌توان امیدوار بود که شرایط مردم و جامعه نسبت به قبل از آن بهتر شود. او گفت: در کشور در یک دوره پول در بین مردم تقسیم شد اما آن پول نه تنها کمکی به بهبود زندگی و معیشت مردم نکرد و رفاهی برای آنها به دنبال نداشت، بلکه مشکلات بسیاری هم برای آنها به وجود آورد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی