[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

حاشیه حرم مطهر آباد شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، با اشاره به وجود مشکلاتی در بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) گفت: همه ما نسبت به رفع مشکلات این بافت و آبادانی آن مسئولیت داریم و این مسئله باید به شکل ویژه موردتوجه مسئولان استانی و کشوری قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان، یکشنبه در آیین معارفه تولیت جدید آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) در شیراز افزود: همه مسئولان استان فارس باید با همدلی و اتحاد نگاه ویژه‌ای به جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) به عنوان یک قطب بزرگ فرهنگی و معنوی داشته باشند. وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سوابق حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کلانتری تولیت شاهچراغ(ع) گفت: وی بیش از ۲۵ سال در نهادهای مختلف رهبری در دانشگاه‌ها خدمت درخشان داشته و در عمل به وظایف و مسئولیت‌های خود موفق بوده است. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان، ضمن قدردانی از آیت‌الله دستغیب و آیت‌الله دژکام تولیت اسبق و سابق حرم مطهر شاهچراغ(ع) ادامه داد: انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین کلانتری به عنوان تولیت جدید حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) نیز موجب افزوده شدن ظرفیتی به این استان خواهد شد. معاون دفتر رهبر معظم انقلاب، استان فارس را مهد فرهنگ و ادب دانست و گفت: این استان با برخورداری از ظرفیت‌های معنوی و گردشگری، مؤمنان را از سراسر کشور و دنیا به سمت خود می‌کشاند و همه ساله پذیرای خیل عظیم زائران و مشتاقان اهل بیت(ع) است.
حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، با بیان اینکه در طول تاریخ مردمانی بابصیرت و پراستقامت‌تر از ملت بزرگ ایران وجود نداشته، افزود: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی با عزت و اقتدار می‌توانند سخن خود را به زبان بیاورند و هیچ نیازی به اینکه بخواهیم به دشمن امتیاز یا اجازه دخالت دهیم، وجود ندارد. نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز هم گفت: امیدواریم که مسئولان افتخار خدمت به حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) را بیشتر درک کنند. آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: شیراز همواره در بین شهرهای جهان از ویژگی و شهرت خاص برخوردار بوده و امیدواریم که بتوانیم با استفاده از تجارب دیگر آستان‌های مقدس در کشور به گونه‌ای عمل کنیم و مسائل را سامان دهیم که این شهر همچنان به برکت نورانیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) جایگاه خویش را حفظ کند. وی اضافه کرد: بار مسئولیت و وظایف تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) سنگین است و همه باید در این مسیر تولیت حرم مطهر را یاری و کمک کنیم. تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) هم گفت: وظیفه و تکلیف سنگین و خطیری به اینجانب واگذار شده که در این راه از همه بزرگان درخواست یاری و کمک دارم. حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری افزود: در این فضای نورانی و سراسر معنویت از خداوند می‌خواهم که توفیق دهد که خالصانه در این مسیر انجام وظیفه کنم. وی ادامه داد: شیراز در طول تاریخ یک پایگاه بزرگ با مراجع، دانشمندان، فیلسوفان بزرگ و مرکز قرآن و اهل بیت(ع) بوده است. در این آیین حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری به عنوان تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی