[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

رهنمود‌های رهبری راهگشا و امیدبخش است، روزنامه شیراز نوین

حجت الاسلام حمید مقامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت سیزدهم این سخنان را راهگشا و امیدبخش خواند و اظهار داشت: تک تک مسئولان ارشد و میانی جامعه باید در برابر این سخنان خود را مسئول بدانند و توصیه‌های مقام معظم رهبری را فصل الخطاب بدانند.
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس، حجت الاسلام دکتر حمید مقامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره دلسوزانه و داهیانه سخنانی برای تبیین اهداف اصلی انقلاب بیان می‌فرمایند، افزود: در این دیدار که رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت حضور داشتند، باید تک تک مسئولان ارشد کشور از این سخنان نسخه برون رفت از وضعیت فعلی دریابند.
این مقام مسئول به ضرورت بازسازی سرمایه اجتماعی قوه مجریه، تأکید کرد و افزود: مبارزه با فساد مهم ترین پیش شرط بازسازی سرمایه اجتماعی در شرایط فعلی کشور است. رئیس جمهوری و همه وزیران باید برای بازگشت اعتماد عمومی به دولت تلاش کنند. محور سخنان مقام معظم رهبری نیز بیانگر همین مفهوم بود که باید از سرمایه اعتماد مردم به نظام حفاظت و 
حراست کرد. 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس ادامه داد: موضوعات مطرح شده در سخنان مقام معظم رهبری، موضوعات اصلی و مبتلا به جامعه می‌باشد و از این راه و خط مشی‌های لازم را به رئیس دولت جدید ارائه کردند. وی ادامه داد: ایشان در مطالب خود به موضوع غفلت نکردن از نخبگان اشاره و تأکید داشتند که از این ظرفیت موجود استفاده لازم برای توسعه کشور بشود. اینکه مقام معظم رهبری در جلسه مهمی به این موضوع پرداخته اند، ناشی از اهمیت این ظرفیت و توانمندی می‌باشد. این استاد دانشگاه اضافه کرد: وقتی جهت‌گیری‌ها و راهبردها بر پایه خدمت به مردم نهادینه شود و رفع چالش‌ها و دغدغه‌های عمومی جامعه نیز مدنظر باشد که البته شرایط کنونی امروزه همین را می‌طلبد، تشکیل دولت خدمت و استفاده از نظر نخبگان و دانشگاهیان و کارشناسان در این برهه زمانی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای دولت محسوب می‌شود. 
حجت الاسلام مقامی اظهار امیدواری کرد که به نظر می‌رسد تحقق این مهم و تشکیل دولت خدمت با توجه به ضرورت‌های اصلی جامعه در این دولت با توجه به شاخصه‌ها و اولویت‌هایی که تعیین کرده، دور از دسترس نباشد و بدون شک پیوند و ارتباط بیش از پیش جامعه دانشگاهی و نخبگان با بدنه اجرایی برای رفع چالش‌های فرارو و مشکلات جامعه به ویژه در این بستر از زمان بسیار کارساز و راهگشا خواهد بود. این مسئول خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم در شرایط خاصی تشکیل شده است. با توجه به برخی مشکلات اقتصادی در جامعه و معیشت عمومی و برخی نارضایتی‌ها در سطح جامعه به دلیل مشکلات معیشتی، تشکیل دولت قوی و کارآمد با سرلوحه قرار دادن توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری مسیر و راه بازسازی سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به مسئولان را بازمی‌گشاید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی