[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

فرمانده انتظامی فارس: بورس خارجی شگرد کلاهبردار میلیاردی بود ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که با شگرد عضویت در سرمایه‌گذاری بازار بورس خارج از کشور اقدام به کلاهبرداری 100میلیارد ریالی از شهروندان کرده بود، در «شیراز» دستگیر شد.
سردار «رهام‌بخش حبیبی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: تعدادی از شهروندان با مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند که به دلیل سرمایه گذاری در ارز خارجی (فارکس) مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی‌های تخصصی مشخص شد مال‌باختگان طی آشنایی با متهم که خود را نماینده یکی از شرکت‌های بورس خارجی معرفی کرده بود، با پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شده و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی، به صورت هفتگی سود خود را دریافت کرده اند و پس از مدتی حساب آنان مسدود و مبلغ 100میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری شده است. فرمانده انتظامی استان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از چند ماه کار فنی و اطلاعاتی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند. سردار «حبیبی» با بیان اینکه تاکنون بیش از 90 شاکی به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند، عنوان داشت: متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری 100میلیارد ریالی از شهروندان به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس خارجی اقرار کرد. این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه کلاهبردار 35ساله پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، گفت: کاربران فضای سایبری قبل از ورود به هرگونه سرمایه‌گذاری به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تأثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغواکننده در حوزه سرمایه‌گذاری هرمی یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌‌ها ارائه می‌شود، قرار نگیرند. وی خاطرنشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخ‌گویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره 096380 با کارشناسان در میان بگذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی