[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

بهترین زمان برای صرف میوه، روزنامه شیراز نوین

بارها درخصوص بهترین زمان مصرف میوه توصیه‌هایی شنیده‌ایم. از مصرف میوه با معده خالی گرفته تا رعایت فاصله زمانی مناسب با وعده غذایی. اما رویکرد صحیح چیست؟ برای پاسخ به این سؤال مواردی که در ادامه ارائه می‌شود، با استناد به پژوهش‌های منتشر شده از سوی مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری آمریکا گردآوری شده است.
به گزارش علاج نیوز، بارها درخصوص بهترین زمان صرف میوه توصیه‌هایی شنیده‌ایم. از صرف میوه با معده خالی گرفته تا رعایت فاصله زمانی مناسب با وعده غذایی. اما رویکرد صحیح چیست؟ برای پاسخ به این سؤال مواردی که در ادامه ارائه می‌شود، با استناد به پژوهش‌های منتشر شده از سوی مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری آمریکا گردآوری شده است.
۱- میوه را با معده خالی مصرف کنید
مصرف میوه همراه با غذا ضمن کند کردن روند هضم، ممکن است سبب تخمیر یا پوسیده شدن ماده غذایی شود. خوردن میوه توأم با غذا یا بلافاصله پس از آن، سبب ایجاد گاز، درد معده و ناراحتی‌های گوارشی خواهد شد.
۲- افراد مبتلا به دیابت میوه را با معده خالی مصرف نکنند
در بیماران دیابتی مصرف میوه با شکم خالی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. مصرف میوه با معده خالی باعث می‌شود که قند موجود در میوه با سرعت بالاتری وارد جریان خون شود و این دقیقاً همان چیزی است که یک بیمار دیابتی باید از آن پرهیز کند.
۳- رعایت فاصله زمانی با غذای اصلی
اگر به دنبال کاهش وزن خود هستید، فیبر موجود در میوه‌ها به شما کمک می‌کند تا مدت طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید. زمانی که کمتر گرسنه شوید، کالری کمتری مصرف خواهید کرد و می‌توانید به کاهش وزن خودتان کمک کنید. با توجه به این موضوع مصرف میوه ساعاتی قبل از غذا ضمن القای احساس سیری به فرد، غذای موجود در بشقاب و به دنبال آن کالری دریافتی را کاهش می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی