[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

شهردار هم رفت و برق نیامد!، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
اواخر دی‌ماه سال 99 بود که حیدر اسکندرپور شهردار وقت شیراز خبر از ورود جدی ارگان تحت امرش به عرصه ورزش داد و گفت: خوشبختانه در شورای شهر شیراز نگاه ورزشــی خوبی وجود دارد و از همان ابتدا یکی از اهداف ما، حمایت از ورزش حرفه‌ای و رشــته فوتبال بود. علی‌رغم محدودیت‌هایی که هست، این نگاه وجود داشت که تیم برق قدیمی ‌شیراز توسط شهرداری احیا شود اما متأسفانه مشکلاتی که در این تیم وجود داشــت و موانعی که سر راه کار بود باعث شــد تا قید این کار را بزنیم.
وی گفت: امروز اگر شــرایط برای تیم برق شیراز مهیا شود و موانع برطرف شــود این آمادگی را داریم تا با نگاه خوب شورای شهر تیم برق شیراز را احیا کنیم و مورد حمایت قرار دهیم.
اما حالا که هفت ماه از آن روزها گذشته، دوران مدیریت اسکندرپور هم به پایان رسیده اما چراغ تیم محبوب فوتبال شیراز هنوز روشن نشده و البته حرکتی هم در سایر زمینه‌های ورزش حرفه‌ای از سوی شهرداری شیراز شاهد نبوده‌ایم.
بارها بر این موضوع تأکید کرده‌ایم که درعرصه ورزش حرفه‌ای، چیزی واجب‌تر از بازگرداندن تیم برق شیراز به سطح اول فوتبال کشور وجود ندارد، تیمی ‌ریشه‌دار که احیای آن می‌تواند موجی از شادی و انرژی به مردم شهر تزریق کند. برق مقداری بدهی به فیفا دارد و مدیریت فعلی‌اش هم مدعی است که برای بازگرداندن آن به هر جای دیگری، باید هزینه‌هایی که انجام داده را دریافت کند. باید برای حل این مسائل پشت یک میز نشسته و آن‌ها را برطرف کنند اما ظاهراً تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده. حالا با ورود شهردار جدید، این انتظار وجود دارد که مسئله «برق شیراز» دراولویت قرار گرفته و اقدام عملی برایش انجام شود.
البته باید به این نکته هم توجه داشت که تیم فجرسپاسی به تازگی توانسته به لیگ برتر صعود کند و حالا نیازمند کمک‌های ویژه است اما ارگان بزرگی پشت سر فجر قرار دارد که وظیفه حمایت از آن را دارد اما برق که سالیان سال به پشتوانه برق منطقه‌ای فارس،  در فوتبال کشور عرض اندام می‌کرد، حالا به دست کسانی افتاده که ظاهراً در هدایت این تیم ناتوانند و حتی نتوانسته‌اند بدهی‌هایش را پرداخت کنند.
هر سال که از نبودن برق می‌گذرد، ضربه‌ای دیگر بر پیکر فوتبال این شهر وارد می‌شود. دوران فوتبال جوان‌های زیادی که می‌توانستند به فوتبال کشور معرفی شوند به پایان می‌رسد و کودکان هم نام برق را فراموش می‌کنند. اتفاقی که در سایر شهرها برای تیم‌های ریشه‌داری همچون استقلال اهواز و ابومسلم خراسان رخ داده و نباید درباره برق شیراز تکرار شود.
شهرداری شیراز با بودجه‌ای بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان، به راحتی می‌تواند یک باشگاه بزرگ را در رشته‌های مختلف ورزشی اداره کند. 
نیازی به بریز و بپاش آنچنانی هم نیست و این ارگان می‌تواند با رعایت عدالت اجتماعی، خدمت بزرگی به ورزش شیراز کرده و نامی ‌نیک از خود در تاریخ این شهر به جا بگذارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی