[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

رئیس جمعیت هلال‌احمر: برای خروج کامل کشور از بحران کرونا ۱۸۰میلیون دوز واکسن نیاز است، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برای واکسیناسیون کامل جامعه و خروج کشور از بحران کرونا به ۱۸۰میلیون دوز واکسن نیاز داریم، افزود: در حال بررسی واکسن ویژه گروه‌های خاص و اطفال هستیم و تلاش می‌کنیم واکسن‌های مناسب برای این گروه را تهیه و به کشور 
وارد کنیم.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، کریم همتی در جلسه شورای معاونین این جمعیت با اشاره به درگیری کشور از اواخر سال ۹۸ با بحران کرونا گفت: در این مدت، جمعیت هلال‌احمر بر اساس رسالت ذاتی خود، در مرکز میدان مقابله با این بحران و در کنار وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های دخیل در مدیریت این بیماری بوده و برای سلامت مردم تلاش کرده است.
وی با اشاره به خدمات این جمعیت در بحران کرونا افزود: هلال‌احمر از اسفند ۹۹ تاکنون در ۱۶ مرز (زمینی، هوایی و ریلی) غربالگری مسافران ورودی به کشور را بر عهده دارد و از طرفی به عنوان اصلی‌ترین نهاد واردکننده واکسن به کشور فعال است که این خدمات ارزشمند، موجب ارتقای سرمایه اجتماعی جمعیت و مقبولیت هلال‌احمر در نگاه مردم شده است.
همتی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰میلیون دوز واکسن کرونا در ۱۷ محموله از چین به ایران وارد شده، ادامه داد: بر اساس توافق‌های انجام شده، تلاش می‌شود از هفته آینده، پارت‌های پنج‌میلیونی واکسن به کشور وارد شود و روند واردات واکسن شتاب بیشتری بگیرد. هلال‌احمر با حمایت رئیس جمهوری و هماهنگی وزارت بهداشت تلاش می‌کند در شهریورماه ۲۰میلیون دوز و در ماه‌های مهر و آبان، هر ماه ۳۰میلیون دوز واکسن به کشور وارد ‌کند.
وی افزود: با توجه به جمعیت ۸۰میلیونی کشور، اگر بخواهیم دو تا سه دوز واکسن برای مردم تأمین کنیم، به واردات ۱۸۰میلیون دوز واکسن نیاز داریم و بنا بر تأکید ویژه رئیس جمهوری در خصوص تسریع در واردات واکسن، هلال‌احمر می‌تواند بر اساس جایگاه خود در فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، روند آغاز شده برای واردات واکسن را تا واکسیناسیون کامل جامعه و خروج کشور از بحران کرونا ادامه دهد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین از پیگیری معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه این جمعیت برای تأمین واکسن از سایر منابع تولیدکننده همچون اروپا نیز خبر داد و گفت: بنا بر تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری، هیچ ممنوعیتی برای واردات واکسن از منابع معتبر وجود ندارد و در صورت نهایی شدن قراردادهای خرید و دریافت واکسن، این اقدام با حمایت دولت و مجوز وزارت بهداشت انجام خواهد شد.
همتی افزود: هلال‌احمر همچنین در حال بررسی نحوه تهیه واکسن مناسب ویژه بیماران خاص، مادران باردار، مادران شیرده و اطفال است و تلاش می‌کنیم واکسن‌های مناسب برای این گروه را تهیه و به کشور وارد کنیم.
وی به آمادگی هلال‌احمر برای تزریقات واکسن در کنار واردات آن و کمک به وزارت بهداشت در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: مراکز هلال‌احمر می‌تواند در این زمینه باری از دوش دولت، وزارت بهداشت و مردم بردارد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد: در هر استانی که دانشگاه علوم پزشکی از هلال‌احمر درخواست داشته، بیمارستان‌های سریع‌الاستقرار هلال‌احمر راه‌اندازی شده و در برخی استان‌ها همچون استان خراسان رضوی، خدمات تزریقات در مراکز راه‌اندازی شده از سوی هلال‌احمر به شکل رایگان انجام می‌شود. افزایش ساعات کاری داروخانه‌های هلال‌احمر هم در راستای کمک به کنترل شیوع بیماری کرونا و کمک به مردم انجام شده و داروخانه‌های هلال‌احمر در سراسر کشور تا ساعت ۲۲ یا در برخی استان‌ها تا ساعت ۲۴ فعال هستند. بیمارستان نورافشار هلال‌احمر نیز همچون داروخانه‌ها، بار مضاعفی در خدمت به بیماران کرونا بر دوش داشته و عملکرد مثبتی هم در این زمینه داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی