[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

تأکید وزیر بهداشت بر ضرورت تسریع روند صدور مجوز واکسن‌های داخلی کرونا، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دوران بحرانی هستیم و باید به مشکلات هم بحرانی رسیدگی شود، بر ضرورت تسریع در روند صدور مجوز برای واکسن‌های داخلی کرونا تأکید کرد. به گزارش ایرنا از وبدا، این مطلب را بهرام عین‌اللهی دیروز دوشنبه در نشست با محمدرضا شانه ساز رئیس و مدیران سازمان غذا و دارو که به منظور بررسی مجموعه اقدامات صورت گرفته در این سازمان برگزار شد، عنوان کرد.
وزیر بهداشت پس از توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران این مجموعه در خصوص ساختار، اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش روی سازمان در حوزه‌های مختلف درخصوص مجموعه اقداماتی که باید در این سازمان انجام شود، اظهاراتی را مطرح کرد. وی با بیان اینکه در دوران بحرانی هستیم و باید به مشکلات هم بحرانی رسیدگی شود، بر ضرورت تسریع در روند صدور مجوز برای واکسن‌های داخلی کرونا تأکید کرد. عین اللهی با اشاره به تعداد مرگ و میر در کشور، بر ضرورت توجه به تولید داخل تأکید کرد و گفت: باید توجه ویژه ای به کیفیت داروهای داخل شود و در همین راستا اقدامات رسانه ای و فرهنگی متعددی انجام شود.
وی همچنین از بخش‌های مختلف سازمان غذا و دارو دیدن کرد. به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت روز یکشنبه نیز ضمن بازدید از مجموعه معاونت‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت، در نشست‌های جداگانه با معاونان و مدیران زیرمجموعه هر معاونت، به بحث و تبادل نظر درباره برنامه‌های پیش روی هر حوزه، پرداخت. وی در این دیدار گفت:‌ باید به سمت پیشگیری برویم زیرا پیشگیری مقدم بر درمان است و چنانچه می‌خواهیم مملکت رشد کند، باید در بخش بهداشت سرمایه‌گذاری کنیم. عین اللهی همچنین ضمن تأکید بر تمرکز وزارت بهداشت برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در دوره جدید، بر انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ در اسرع وقت، تأکید و عنوان کرد که باید به سمت پیشگیری برویم؛ پیشگیری مقدم بر درمان است و چنانچه می‌خواهیم مملکت رشد کند، باید در بخش بهداشت سرمایه گذاری کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی