[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

مدیرعامل آبفا شیراز: سامانه آب‌رسانی به سلطان‌آباد افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

طرح جمع‌آوری و انتقال آب چاه‌های محراب به روستای سلطان‌آباد شهرستان شیراز با حضور مقامات استانی و لشکری به بهره‌برداری رسید. سامانه آب‌رسانی سلطان‌آباد از پروژه‌های آب‌رسانی در طرح ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در هفته دولت با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس، محمدرضا امیری فرماندار شیراز، مسعود جعفری فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز و جمعی از معاونان و مدیران به بهره‌برداری رسید.
در این آیین رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل آبفا شیراز ابراز داشت: پس از اجرای طرح ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، 154 روستای اطراف شهر شیراز با جمعیت 186هزار نفر به شرکت آب و فاضلاب شیراز ملحق شدند.
بهمن بهروزی با اشاره به تأمین آب این روستاها به‌وسیله چاه‌ها و تعدادی چشمه و همچنین آب‌رسانی سیار (آب‌رسانی با تانکر) گفت: عمدتاً مشکلات روستاهای مذکور در بخش تأمین، ذخیره و شبکه توزیع آب بود؛ به‌طوری‌که در سال‌های گذشته با فرارسیدن فصول گرم تنش‌های زیادی در این بخش داشتند. وی با اشاره اقدامات آبفا شیراز در جهت رفع مشکلات مربوطه و ارتقای وضعیت آب‌رسانی از زمان الحاق روستاها تصریح کرد: شرکت آبفا شیراز خدمات زیربنایی متعددی از جمله اجرای شبکه و خط انتقال به طول 95هزار متر، حفر چاه 6 حلقه، تجهیز و بازسازی چاه 2 حلقه، تعویض پمپ چاه جهت بهبود دبی آب 22 دستگاه و نصب دستگاه کلرزنی 7 دستگاه انجام داده است. رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل آبفا شیراز اذعان داشت: این فعالیت‌ها و خدمات تا زمان رسیدن به یک وضعیت پایدار در روستاها و با توجه به بضاعت شرکت ادامه‌دار خواهد بود. بهروزی همچنین به برنامه‌های در دست اقدام اشاره کرد و افزود: ساخت مخازن پیش‌ساخته در 12 روستا با ظرفیت 950 مترمکعب، ساخت مخزن بتنی در همه روستا با ظرفیت 3000 مترمکعب، ساخت مخزن 20هزار مترمکعبی جهت روستاهای قره‌باغ، اجرای شبکه و خط انتقال به مقدار 40 کیلومتر در سال جاری، حفر 2 حلقه چاه آهکی و 1 حلقه چاه آبرفتی و تجهیز 5 حلقه چاه در دست اقدام می‌باشد. در این مراسم بهروزی از همکاری فرمانده نیروی هوایی شهید دوران برای اجرای طرح جمع‌آوری و انتقال آب چاه‌های محراب به سلطان‌آباد تقدیر کرد. در حاشیه این آیین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با اشاره به ‌سرعت پیگیری و اجرای طرح جمع‌آوری و انتقال آب چاه‌های محراب به سلطان‌آباد افزود: بعد از اجرای طرح ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، آب‌رسانی به منطقه سلطان‌آباد از دغدغه‌های شرکت آبفا شیراز بود که در سنوات گذشته از چندین چاه منتقل می‌شد اما با اجرای این پروژه یک شبکه مستقل برای این منطقه ایجاد گردید. این مقام مسئول افزود: سامانه آب‌رسانی سلطان‌آباد شامل خط انتقال و یک حلقه چاه است که بیش از 3 ماه با حدود 12میلیارد تومان از محل اعتبارات جاری انجام شد. وی با اشاره به برنامه آینده برای منطقه سلطان‌آباد ابراز داشت: استفاده از ظرفیت آب سطحی در این منطقه تعریف‌شده و خط انتقالی از کمربندی به سمت جنوب تعریف شده که بخشی از آن اجرا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی