[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

به‌روزرسانی سامانه مدیریت دانش در منطقه فارس، روزنامه شیراز نوین

با تلاش واحد فناوری اطلاعات منطقه، سامانه مدیریت دانش در منطقه فارس به‌روزرسانی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه فارس، احسان خندستانی کارشناس ارشد فناوری اطلاعات منطقه گفت: با توجه به اهمیت موضوع اشتراک گذاری دانش و جلوگیری از فراموش شدن تجربه‌های کاری در تخصص‌های مختلف و همچنین ایجاد محیطی جهت دسترسی آسان به این اطلاعات، سامانه مدیریت دانش در سال 90 در منطقه فارس جهت استفاده کل مناطق 11گانه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران طراحی و راه‌اندازی شد. وی افزود: این سامانه حدود یک سال فعال بود و سپس به دلیل عدم حمایت از تهران از سرویس خارج شد و مجدداً در سال 98 این سامانه با شیوه جدید و منحصراً جهت منطقه فارس راه اندازی شد و مورد استفاده قرار گرفت. وی ادامه داد: در روزهای پایانی سال 99 و با توجه به نیازهای جدید منطقه در خصوص این سامانه، پرتال مربوطه به‌روزرسانی گردید.
خندستانی همچنین افزود: از جمله امکانات این سامانه می‌توان به ایجاد دسته بندی‌ها و موضوعات مختلف با زیرشاخه‌های بی‌نهایت، ایجاد دسترسی به هر دسته بندی و موضوع بر اساس تخصص یا واحدهای کاری افراد، ایجاد پرسش و پاسخ‌های تو در تو به موضوعات، امکان انتشار مستقیم دانش یا انتشار بعد از تأیید مدیر مربوطه، امکان اختصاص امتیاز به کاربران ایجادکننده دانش، امکان پیوست نمودن مدارک به موضوعات، امکان تصحیح یا ویرایش موضوعات توسط ایجادکننده یا مدیر مربوطه، امکان جست‌وجوی پیشرفته در موضوعات و دانش‌های ثبت شده و امکان ایجاد ارتباط داخلی بین کاربران (چت آفلاین) اشاره کرد.
وی در پایان گفت: این سامانه در حال حاضر در آدرس portal.fars/km در دسترس قرار دارد که با صرف 280 نفر ساعت کار بدون هیچ هزینه ای انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی