[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

سخنگوی قوه قضائیه مطرح کرد: احضار متهمان پرونده فایل صوتی ظریف، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ما نباید تخلف چند سرباز وظیفه یا کارمند متخلف سازمان زندان‌ها را به پای همه کارکنان زحمت‌کش سازمان زندان‌ها بنویسیم.
به گزارش ایسنا، ذبیح الله خداییان در اولین نشست خبری خود به عنوان سخنگوی قوه قضائیه، گفت:  صحنه‌هایی که در فیلم‌های منتشره مشاهده می‌شود، مغایر قانون بود و به هیچ وجه قابل قبول و قابل توجیه نیست. بر این اساس قوه قضائیه اصرار بر برخورد با متخلفان دارد و ریاست قوه قضائیه در ابتدای امر دادستان کل کشور را مسئول و مأمور کرده که موضوع را پیگیری و نسبت به شناسایی مباشران و  مقصران اقدام کند. او اکیپی را مأمور کرد و سه روز در اوین بود و بر همین اساس  ۶ نفر شناسایی و ۴ نفر به دادسرای نظامی و ۲ نفر به دادسرای انقلاب معرفی شدند و برخی بازداشت هستند و برای  دو نفر دیگر دستور احضار صادر شده است و  با برخی از متخلفان در زمان خودش برخورد شده است.
خداییان در پاسخ به سؤالی در خصوص پرونده انتشار فایل صوتی ظریف و بررسی نقش آشنا در این پرونده گفت: در خصوص انتشار این فایل صوتی پرونده‌ای در دادسرای انقلاب تهران تشکیل شده است و در جمع‌آوری دلایل تعداد زیادی از افرادی که به طور مستقیم و غیرمستقیم به این فایل دسترسی داشتند، بیش از ۲۰ نفر به عنوان مطلع احضار شدند و دلایل و مدارکی جمع‌آوری شده است و پرونده برای احضار متهم یا متهمان است که در سؤالی که از دادسرای تهران داشتم، در روزهای آتی نسبت به احضار این متهمان اقدام خواهد شد و باید منتظر نتیجه پرونده باشیم. سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی درباره پرونده واکسن‌های تقلبی گفت: در ارتباط با واکسن‌های تقلبی در دادسرای تهران سه پرونده تشکیل شده است.  در یک پرونده دو نفر تحت تعقیب قرار گرفتند. در این پرونده اعتراف کردند با تهیه و توزیع واکسن‌های تقلبی به حدود ۳۰ نفر تزریق انجام دادند. در یک پرونده دیگر دو نفر تحت تعقیب قرار گرفتند و  در پرونده سوم یک نفر تحت تعقیب است. در دادسرای البرز نیز پرونده ای در این زمینه تشکیل شده است که ۴۹ شاکی دارد.
خداییان ادامه داد: در دادسرای البرز که حدود ۴۹ شاکی دارد، حدود ۴۷۰میلیون تومان از طریق تزریق واکسن تقلبی از مردم اخذ کرده‌اند و هم اکنون پرونده‌ها در حال تحقیقات مقدماتی هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی