[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

۱۸۱ واحد مسکونی به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

همزمان با هفته دولت 181 واحد مسکونی در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی در فراشبند به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، اصغر غلامی مدیر بنیاد مسکن شهرستان فراشبند در حاشیه بهره برداری از طرح‌های بهسازی مسکن روستایی با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: برای بهسازی این واحد‌های مسکونی 152میلیارد و 40میلیون ریال هزینه شده است.
غلامی با بیان اینکه نیمی از این اعتبارات در قالب تسهیلات کم بهره و وام‌های بلاعوض تأمین شده است، افزود: بنیاد مسکن با اعطای وام‌های 500میلیون ریالی و تسهیلات بلاعوض 300میلیون ریالی در بهسازی این طرح‌ها مشارکت داشته است.
وی ادامه داد: همچنین بنیاد مسکن به اقشار کم درآمد در این شهرستان ۱۱۱ فقره کمک بلاعوض به مبلغ ۶میلیارد و ۵۳۵میلیون ریال پرداخت کرده است. غلامی گفت: پرداخت تسهیلات برای جبران حوادث شهری و روستایی در شهرستان فراشبند به مبلغ ۶۰میلیارد و ۵۹۰میلیون ریال از دیگر فعالیت‌های بنیاد در راستای توسعه روستایی و محرومیت زدایی قلمداد می‌شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان فراشبند همچنین اظهار داشت: این بنیاد با پرداخت تسهیلات در قالب طرح ویژه در سطح روستاها به تعداد یک‌هزار و ۹۹۵ فقره و معرفی افراد واجد شرایط به بانک‌های عامل و پرداخت ۵۵ فقره تسهیلات حوادث در روستاها و ۱۶۳ فقره تسهیلات حوادث در شهرها در راستای محرومیت زدایی گام‌های مؤثری برداشته است.
 مدیر بنیاد مسکن شهرستان فراشبند، اجرای طرح‌های بهسازی و توسعه معابر را از جمله طرح‌های کلیدی توسعه در شهرستان فراشبند برشمرد و گفت: با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و تأمین عادلانه امکانات و همچنین تسهیل در عبور و مرور روستاییان و بالا بردن سطح بهداشت عمومی این طرح‌ها در روستاهای آویز، دژگاه و طرح اسکان عشایر هیبت لو انجام شده است. در روستای آویز هزار و ۳۰۰میلیون ریال در روستای دژگاه ۲۵۰۰میلیون ریال و در طرح اسکان عشایر هیبت لو ۶۰۰میلیون ریال از طرف بنیاد مسکن در راستای اهداف بهسازی هزینه و سرمایه گذاری شده است.
غلامی اضافه کرد: همچنین این طرح‌ها از محل تأمین اعتبارات عمرانی و ارزش افزوده و اعتبارات ملی در روستاهای گنبد، ما ئینک، کناردان دهنو دژگاه و کوروش آباد امسال 
پیگیری می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی