[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

بهسازی ۴۰۸ واحد مسکونی در شهرستان مهر ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با هفته دولت طرح بهسازی 408 واحد مسکونی در شهرستان مهر با مشارکت بنیاد مسکن به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس یعقوب نعیمی مدیر بنیاد مسکن شهرستان مهر با گرامیداشت هفته دولت و سال پشتیبانی تولید و با تأکید بر تداوم توسعه و محرومیت زدایی 
گفت: برای بهسازی این واحد‌های مسکونی 342میلیارد و 720میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.
وی با بیان اینکه نیمی از این اعتبارات از تسهیلات کم بهره تأمین شده است، افزود: همچنین بنیاد مسکن با اعطای تسهیلات 500میلیون ریالی و وام‌های بلاعوض 300میلیون ریالی برای بهسازی این واحد‌ها اقدام کرده است. وی گزارشی از عملکرد این نهاد در سال گذشته را ارائه داد و بیان داشت: در سالی که گذشت، بنیاد مسکن گام‌های ارزنده ای در جهت توسعه و محرومیت‌زدایی در شهرستان مهر برداشته است. نعیمی همچنین با گرامیداشت سالروز صدور فرمان تاریخی امام راحل(ره) برای تأسیس حساب 100 و ایجاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تأکید کرد: این نهاد انقلابی در طول سال‌های گذشته در راستای آرمان‌های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی به ایجاد سرپناه برای محرومان جامعه و همچنین ایجاد عدالت در توسعه اقدام کرده است. وی از تشکیل 450 فقره پرونده و معرفی 240 فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی) طرح مقاوم سازی به ازای هر واحد به مبلغ کل 500میلیون ریال در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: تشکیل پرونده و معرفی 71 فقره سهمیه تسهیلات مسکن محرومین) درجا سازی (به مبلغ کل 35میلیارد و 500میلیون ریال) و جهت هر واحد مسکونی 500میلیون ریال تسهیلات به علاوه 300میلیون ریال کمک بلاعوض به ازای هر واحد در سال گذشته تأمین و پرداخت شده است. 
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مهر عملکرد بنیاد در حوزه بهسازی و صدور اسناد را هم تشریح کرد و بیان داشت: صدور 355 فقره مجوز پروانه ساخت روستایی، پرداخت مبلغ سه‌میلیارد و 150میلیون ریال  وام تعمیرات به 21 نفر از واجدان شرایط و مبلغ یک‌میلیارد و 50میلیون ریال به عنوان بلاعوض تعمیری، از دیگر عملکردهای بنیاد مسکن در این شهرستان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی