[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

حریرچی: هزینه‌های درمانی، ۶۱۲هزار نفر را به زیر خط فقر کشاند، روزنامه شیراز نوین

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۶۱۲هزار نفر از مردم کشور در یک سال اخیر به زیر خط فقر ناشی از پرداخت هزینه‌های درمانی رسیدند. به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی عصر دیروز چهارشنبه در مراسم قدردانی از سعید نمکی، وزیر سابق و معارفه دکتر بهرام عین اللهی وزیر جدید بهداشت، افزود: در سال ۹۶ میزان پرداختی هزینه‌های درمان از جیب مردم به ۳۲.۶ درصد رسید که متأسفانه به دلیل تحریم‌ها و شرایط سخت کشور این میزان پرداختی توسط مردم به ۴۰ درصد افزایش یافت و ۷۲ صدم درصد از مردم به زیر خط فقر پرداخت هزینه‌های ناشی از درمان رسیدند.
وی تصریح کرد: همچنین در یک سال اخیر دومیلیون و ۴۱ نفر دچار پرداخت هزینه‌های کمرشکن درمانی شدند. به گفته حریرچی، در سال ۹۵ برآورد داشتیم که با وعده دولت و مجلس، رشد اقتصادی به چهار درصد در سال ۱۴۰۰ برسد که این امر محقق نشد؛ در حالی که مسئولان به‌ویژه حوزه سلامت کمک‌های زیادی در این امر کردند. معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: دولت جدید با سکان‌داری دکتر عین اللهی باید تا سال ۱۴۰۴ بر اساس چشم انداز توسعه ایران در حوزه سلامت رتبه اول را در منطقه داشته باشد و این مسئولیت سنگینی را بر ما وارد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: از دکتر نمکی تشکر می‌کنم؛ همراه معاونان به خصوص در این شرایط کرونایی به‌صورت تمام وقت زحمات زیادی کشیدند و باید همه کمک کنیم تا این شرایط و قافله را به سر منزل مقصود برسانیم. به گفته حریرچی، مدافعان نظام سلامت اعم از دکتر، پرستار، بهیار، کادر اداری و... و مردم، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف در این شرایط کمک زیادی ارائه دادند و از ما حمایت کردند. وی افزود: در یک سال آینده عملکرد حوزه سلامت بزرگ‌ترین تعیین کننده رشد اقتصادی، رفاه و حمایت مردم از نظام خواهد بود.
حریرچی اظهار داشت: باید علاوه بر کرونا، به فکر بیماری‌های واگیردار و غیرواگیر و شیوع آنها نیز باشیم که جزو مشکلات مهم مردم هستند و توجه به آنها ضروری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی