[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

گردشگری، صنعت اشتغال‌آفرین ، روزنامه شیراز نوین

در نشستی با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس و مدیرکل فرودگاه‌های استان، راهکارهای همکاری بیشتر و رفع مشکلات دو حوزه بررسی شد.
به‌گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، هادی شه‌دوست شیرازی روز ۹ شهریورماه اظهار کرد: در سال‌های اخیر با تحول اساسی در صنعت حمل‌ونقل پیشرفت شگرفی در صنعت گردشگری به وجود آمده و این امر مستلزم توجه نظام‌مند به ابعاد مختلف فنی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی در استفاده از جاذبه‌های گردشگری است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: به دنبال تعاملی سه‌جانبه با فرودگاه و شهرداری هستیم تا مشکلات رانندگان تاکسی فرودگاه را حل کنیم.
شه‌دوست شیرازی افزود: آموزشگاه‌های تحت نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس آماده آموزش و ارائه خدمات به رانندگان تاکسی فرودگاه هستند و باید با آموزش صحیح تخصصی، خدمت‌رسانی به گردشگران را 
هدفمندتر کنیم.
او با بیان اینکه فارس گهواره تمدن و فرهنگ ایران است و باید در حد نام آن امکانات داشته باشد، افزود: خواستار احیای دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری در ترمینال خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب(ره) شیراز هستیم و باید از فضای ترمینال خارجی در زمینه اطلاع‌رسانی استفاده کنیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ابراز کرد: باید با برنامه‌ریزی و استفاده از راهکارهای عملی و قانونی، مشکلات گردشگران سلامت ورودی از کشورهای حوزه خلیج ‌فارس به شیراز را سامان‌دهی و حل کنیم.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس نیز در این دیدار اظهار کرد: با توسعه گردشگری مشکلات اجتماعی به‌ویژه اشتغال حل خواهد شد و گردشگری در شیراز باید به جایگاه خودش برسد.
غلام‌رضا کریم آقایی گفت: حضور اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در فرودگاه بسیار نیاز است و در توسعه گردشگری با این مجموعه همراه خواهیم بود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس ضمن بیان اینکه استان فارس با وجود جاذبه‌های متنوع تاریخی، فرهنگی، طبیعی و مذهبی یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری است، افزود: حمل‌ونقل هوایی در استان فارس و علی‌الخصوص شهر شیراز در توسعه گردشگری اهمیت ویژه‌ای داشته است.
کریم آقایی گفت: اداره‌کل فرودگاه‌های استان فارس آمادگی همکاری بیش‌ازپیش در راستای توسعه صنعت گردشگری استان پهناور فارس را دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی