[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

برای محرومیت‌زدایی همه پای کار باشند ، روزنامه شیراز نوین

حسین زاده نماینده مردم لار، گراش، اوز و خنج در مجلس شورای اسلامی با اهالی سه روستای شرق خنج دیدار کرد. در این برنامه که با حضور مسئولان بنیاد مسکن همراه بود، مسائل و مشکلات این روستاها بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، در هفته دولت حسین زاده نماینده لار، خنج، گراش و اوز به اتفاق عبدالله حقیری فرماندار خنج، ‌بهادر زارعی بخشدار مرکزی، شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه خنج و مدیر بنیاد مسكن شهرستان خنج و تنی چند از مردم و مسئولان ضمن سفر به روستاهای اکبرآباد، بیغرد و حسین آباد شرق خنج در دیداری صمیمانه ‌مسائل و مشكلات مردم را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند. مشکل آب، تلفن همراه و زمین برای ساخت مسکن و زمین بازی از مهم‌ترین مطالبات مردم بود و حسین زاده از مسئولان دوایر مختلف خواستار شد تا مشکلات مردم را بررسی و نسبت به حل آنها اقدام کنند.
در این سفر مبلغ ۵۰۰میلیون ریال برای سایت زباله حسین آباد و ١٠٠٠میلیون ریال جهت ادامه بهسازی معابر روستای اكبر آباد به محوریت بنیاد مسكن شهرستان خنج اختصاص یافت.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج در این برنامه با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت بر لزوم بهره گیری از همه ابزارهای توسعه و محرومیت زدایی تأکید کرد. احمد عبدالهی با ارائه گزارشی از اجرای طرح‌های توسعه در این شهرستان با اشاره به تحولات به وجود آمده ناشی از توسعه روستایی در مناطق روستایی این شهرستان افزود: هرچند در سال‌های گذشته حجم فعالیت‌های توسعه در مناطق روستایی بالا بوده است، اما حجم محرومیت‌ها نیز در این مناطق بالاست و می‌طلبد تا در سال پشتیبانی تولید توسعه روستایی در این شهرستان شتاب 
بیشتری گیرد. 
وی کل مبلغ اعتبارات بنیاد مسکن در شهرستان خنج در سال گذشته را ۲۲۳هزار و ۸۹۰میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این اعتبارات در قالب تسهیلات و وام‌های بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج با بیان عملکرد این بنیاد در سال گذشته اظهار داشت: بازنگری طرح هادی ۶ روستا با اعتبار ۲هزار و ۴۰۰میلیون ریال، احداث کانال و سیل بند در یک روستا با اعتبار سه‌هزار میلیون ریال، آسفالت معابر روستایی به میزان ۴هزار مترمربع با اعتبار سه‌هزار میلیون ریال و اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی برای ۳۵۰ واحد مسکونی با اعتبار ۱۵۷هزار و پانصدمیلیون ریال از جمله عملکردهای بنیاد مسکن در این شهرستان در سال گذشته است. عبداللهی از پرداخت تسهیلات بازسازی و قرض‌الحسنه واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: این تسهیلات در اختیار مالکان ۸ واحد مسکونی با اعتبار ۸۰۰میلیون ریال قرار گرفته است. همچنین پرداخت تسهیلات جهت بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل و زلزله در شهرها و روستاهای این شهرستان به تعداد ۲۱ واحد مسکونی و با اعتبار ۳هزار و ۱۵۰میلیون ریال در سال گذشته پرداخت شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج از پرداخت تسهیلات جهت احداث واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل و زلزله در شهرها و روستاهای این شهرستان به تعداد ۲۴ واحد مسکونی با اعتباری معادل ۹۶۰۰میلیون ریال نیز خبر داد و گفت: همچنین در سال گذشته از محل پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن محرومین برای ۹۸ واحد مسکونی، ۲۹هزار و ۴۰۰میلیون ریال هزینه شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی