[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

بستری ۳۷۹ کرونایی در آی‌سی‌یو ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز خبر داد:
بستری ۳۷۹ کرونایی در آی‌سی‌یو 

دکتر همتی: 21 نفر کرونایی در 24 ساعت جان باختند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس تا دیروز، دوازدهم شهریور ۱۴۰۰، از بستری ۳۷۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خبر داد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با تسلیت سالروز شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام زین العابدین(ع) گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، یک‌میلیون و ۲۵۵هزار و ۵۶۲ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۰هزار و ۳۴۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۶۴هزار و ۲۳۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۵هزار و ۲۹۵ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۱۵هزار و ۶۳۵ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او همچنین از بهبودی ۳۶۴هزار و ۹۹۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا طی روز پنجشنبه و جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۲۲۵ نفر اعلام کرد. دکتر همتی اضافه کرد: هم اکنون چهارهزار و ۷۹ بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۷۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او با اشاره به بحران شیوع کرونا و تأکید بر اهمیت مشارکت اقشار مختلف جامعه برای همراهی با مدافعان سلامت در مسیر قطع زنجیره انتقال بیماری در استان، گفت: برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید ۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی، خودداری از انجام سفرهای غیرضروری و پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی، ضروری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی