[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

جاسم فوتسالیستی بزرگ و اخلاق مدار بود، روزنامه شیراز نوین

 پیکر زنده‌یاد جاسم سلطانی بازیکن شیرازی و سابق تیم ملی فوتسال ایران جمعه در میان اندوه جامعه ورزش استان فارس به خاک سپرده شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، زنده یاد سلطانی که چندین سال از بیماری کبد رنج می‌برد، دهم شهریورماه به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان پیوند اعضا صدرای شیراز جان سپرد و جامعه ورزش را به سوگ نشاند.
در مراسم خاک‌سپاری این ورزشکار با اخلاق  که جمعه دوازدهم شهریورماه در آرامستان دارالرحمه شیراز برگزار شد، سرمربی تیم ملی فوتسال، پیشکسوتان و بسیاری از علاقه‌مندان به ورزش شرکت داشتند و با زدن سنج و دمام و نوحه سرایی یاد و خاطره این ورزشکار فقید را گرامی داشتند.
 زنده یاد جاسم سلطانی سال ۱۳۶۳ در شیراز به دنیا آمد و از ۱۰ سالگی فوتسال را آغاز و به سرعت پله‌های ترقی را طی کرد و به تیم ملی رسید.
درخشش این بازیکن به همراه تیم صدرا در لیگ برتر موجب شد این بازیکن به تیم ملی دعوت شود و سال‌ها نیز برای تیم ملی فوتسال ایران در مسابقات داخلی و خارجی بازی کرد.
جاسم سلطانی به همراه تیم ملی فوتسال ایران در رقابت‌های جام جهانی کوچک که در سال ۲۰۰۹ در برزیل برگزار شد، زننده اولین گل تاریخ فوتسال ایران به تیم ملی برزیل بود که در این رقابت‌ها، ایران نایب قهرمان شد. سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در حاشیه تشییع پیکر زنده یاد جاسم سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن گفتن تسلیت خدمت جامعه ورزش فارس،  فوتسال کشور و خانواده این مرحوم، افزود: جاسم از پدیده‌های فوتسال کشور و در دوران خودش از بهترین‌ها بود که اگر زود فوتسال را کنار نمی‌گذاشت می‌توانست تاکنون بازی کند.
سید محمد ناظم‌الشریعه ادامه داد: سلطانی از مدرسه فوتسال صدرا قدیمی‌ترین باشگاه ایران  کارش را آغاز کرد، سپس به تیم جوانان پیوست و با مسعود دانشور دیگر بازیکن شیرازی تیم ملی فوتسال پله‌های ترقی را به سرعت طی کردند.
وی اضافه کرد: سلطانی در سال ۸۲ به تیم ملی امید فوتسال دعوت شد بعد در  تیم بزرگ‌سالان بازی کرد و زننده نخستین گل ایران به تیم  برزیل بود که بسیار زیبا زد و ایران نایب قهرمان جام جهانی فوتسال شد.
سرمربی سابق تیم صدرا که دیگر نامی از این تیم نیست، افزود: جاسم خصوصیات اخلاقی خوبی داشت و یکی از بازیکنان چپ پا بود که هم برای تیم ملی و هم برای تیم صدرا گل‌های زیادی به ثمر رساند ضمن اینکه همیشه در دهه محرم نیز در مراسم عزاداری سالار شهیدان شرکت داشت و مردم‌دار بود.
ناظم‌الشریعه اضافه کرد: پس از واگذاری تیم فوتسال صدرا به تیم گیتی پسند اصفهان چند سالی هم در این تیم بازی کرد و سپس به تیم تبریز و پرسپولیس تهران پیوست و بعد از آن هم با فوتسال خداحافظی کرد.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تأکید کرد: امیدوارم هر چه زودتر مردم ایران واکسینه شوند تا دیگر شاهد از دست رفتن عزیزانمان نباشیم و از مردم هم می‌خواهم همچنان پروتکل‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک را رعایت کنند. سرمربی سابق تیم فوتسال پرسپولیس بهزیستی تهران نیز جمعه در حاشیه این مراسم  به خبرنگار ایرنا گفت: در سال  ۹۲  که این تیم شکل گرفت زنده یاد جاسم سلطانی در سن ۲۹ سالگی در حالی که فوتسال را کنار گذاشته بود به تیم دعوت کردم.
وحید  نعمت‌الهی ادامه داد: سلطانی در رقابت‌های لیگ دسته یک به همراه تیم پرسپولیس به مانند گذشته چهره پر فروغی هم از نظر فنی و هم از نظر اخلاقی را از  خود به نمایش گذاشت و کاپیتان تیم شد و چندین گل هم به ثمر رساند. سپس برای همیشه از دنیای فوتسال خداحافظی کرد.
زنده یاد جاسم سلطانی علاوه بر حضور در تیم ملی فوتسال در تیم صدرای شیراز، گیتی پسند اصفهان، تبریز و همچنین به عنوان کاپیتان تیم فوتسال پرسپولیس تهران سابقه بازی دارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی