[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

رزمایش شمیم حسینی به یاری نیازمندان می‌شتابد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از توزیع ٢٠هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش شمیم حسینی در فارس خبر داد.
حجت الاسلام سیدعباس موسوی صبح شنبه ١٣ شهریور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کمک‌های مؤمنانه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری توسط اوقاف فارس تداوم دارد، اظهار داشت: رزمایش سراسری شمیم حسینی در استان فارس با توزیع بیش از ٢٠هزار بسته معیشتی در محل چند موقوفه از ١٤ شهریورماه آغاز می‌شود و این در حالی است که مجموعه اوقاف فارس از ابتدای شبوع بیماری کرونا تاکنون اقدام به تهیه و توزیع ١١٣هزار بسته معیشتی و بهداشتی کرده است.
وی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌هایی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در راستای کمک به نیازمندان اجتماعی مد نظر داشته است توزیع بسته‌‌های معیشتی به نیازمندان است، خاطرنشان کرد: در رزمایش شمیم حسینی ۱۰هزار بسته معیشتی در شهر شیراز و مابقی نیز در اقصی نقاط استان فارس توزیع خواهد شد. به موازات این اقدام خداپسندانه، طرح توزیع ۱۰هزار بن کارت معیشتی را در میان نیازمندانی که شناسایی شده اند، در دستور کار داریم. وی با تشریح برنامه‌های شمیم حسینی افزود: از یکشنبه ١٤ شهریورماه از محل موقوفات میرزا فتحعلی خان صاحب دیوانی ١٢هزار بسته در شیراز توزیع می‌شود و از محل دیگر موقوفات ٨هزار بسته معیشتی در سراسر فارس توزیع خواهد شد. 
این بسته‌های معیشتی در اختیار کمیته امداد، بهزیستی و خانواده‌های تحت پوشش بقاع متبرکه قرار می‌‌گیرد. این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: در راستای کمک به مراکز درمانی که در کشاکش بیماری کرونا متحمل مشکلات و دشواری‌های بسیاری شدند، ۳۳میلیارد ریال از محل موقوفات به مراکز بیمارستانی کرونا اهدا شد. همچنین بیش از یک‌هزار و ۵٠٠ بسته معیشتی نیز به کادر درمان استان فارس 
اهدا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با تشریح برخی از اقدامات انجام شده برای یاری رسانی به نیازمندان افزود: حمایت از مؤسسات خیریه استان با هزینه بیش از ۶میلیارد ریال از محل موقوفات و در قالب اهدای بن کارت، آزادسازی ۷۲ زندانی جرائم غیرعمد با هزینه ۲.۵میلیارد ریال، راه‌اندازی ۲۵ مرکز افق فعال در بقاع متبرک، تهیه و اهدای ۵ سری جهیزیه به ارزش تقریبی ۸میلیارد و ۲۸۰میلیون ریال برای نوعروسان با مشارکت موقوفات، خیران و کمیته امداد امام خمینی(ره)، توزیع تعداد ۵۱۰۰ بسته مهر تحصیلی به ارزش ۵۲۱میلیون تومان ویژه دانش آموزان و در سال جاری نیز با اجرای این طرح ۵۰۰۰ بسته لوازم تحریر مورد نیاز دانش‌آموزان از محل موقوفات منطبق فارس تأمین و توزیع خواهد شد، طبخ و توزیع بیش از ۳۰هزار بسته غذایی گرم ویژه کارتن خواب‌های شیراز از زمان شروع بیماری کووید ۱۹ و پخت و توزیع تعداد ۴۰۰هزار پُرس غذای گرم ویژه مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، مؤسسات خیریه و خانواده‌های نیازمند از دیگر اقداماتی است که توسط اوقاف فارس برای یاری رسانی به نیازمندان در دستور کار قرار گرفته است.
موسوی در تشریح عملکرد یک‌ساله اوقاف فارس، تهیه و اهدای ۱۰هزار بن کارت معیشتی از محل موقوفات و کمک‌های خیران برای حفظ کرامت انسانی خانواده‌های نیازمند در ایام شیوع کرونا، اجرای طرح تبرکات علوی و کمک به ۴هزار نفر از ایتام نیازمند استان با هزینه ۲۰میلیارد ریال از محل موقوفه حاج خلیل زالی، حمایت از هیئات مذهبی با هزینه ۷۴میلیارد ریال و اجرای طرح شمیم حسینی از محل موقوفات منطبق استان، اهدای ۳۳میلیارد ریال از محل موقوفات صاحب دیوان، آقاباباخان، قوام و معزالوزاره در قالب ارزاق به بیمارستان‌های خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا طی سال ۹۹ و سه‌ماهه نخست امسال و همچنین اهدای ۱۵۰۰ بسته معیشتی به کادر درمان را از شاخص‌ترین این اقدامات ذکر کرد.
در ادامه این نشست متولی موقوفه میرزا فتحعلی خان صاحب دیوانی در شیراز گفت: شیوع بیماری کرونا مانع انجام اعمال انسان‌دوستانه و خداپسندانه نشد و با برنامه زیری‌های دقیق و مدون به یاری محرومان می‌شتابیم. 
صاحب دیوانی با بیان اینکه این موقوفه یکی از بزرگ‌ترین موقوفات کشور است و در حال حاضر ۱۴هزار و ۷۰۰ رقبه دارد، گفت: این رقبه‌ها از کاربری اداری، مسکونی و تجاری تشکیل شده و طبق مفاد وقف‌نامه، هرساله برای مراسم تعزیه و اطعام در ماه محرم هزینه می‌شود. همچنین به علت حاکمیت بیماری کرونا سال گذشته و امسال مقرر شد که از عزاداری در مساجد خودداری شده و پخت هم انجام نشود و کمک‌ها در قالب بن و بسته‌های معیشتی تداوم یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی