[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

تأمین ذرت علوفه‌ای اولویت کشاورزان شیرازی است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: 2968 هکتار از اراضی این شهرستان به کاشت ذرت اختصاص یافته است که بیش از 99 درصد آن به کشت علوفه ای 
تعلق دارد. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح الله سیروسی با اشاره به خشک‌سالی‌های جاری و لزوم تأمین علوفه مورد نیاز دامداران شهرستان شیراز، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود کشاورزان این شهرستان امسال بیش از 140هزار تن ذرت علوفه ای تولید و به واحد‌های دام‌پروری عرضه کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ذرت گیاهی پر آب بر است و با شرایط کم آبی مواجهیم، اظهار کرد: با توجه به نیازمان ناگزیر به کشت ذرت بوده ایم؛ تلاش کرده ایم آبیاری تحت فشار در مزارع ذرت را توسعه بخشیم از این رو در بیش از 40 درصد مزارع با سطح 1209 هکتار این سیستم‌ها اجرا شده است.
به گفته وی، با توسعه سیستم‌های نوین آبیاری علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف آب و بهبود راندمان آبیاری، افزایش محصول و کاهش هزینه‌های تولید نیز حاصل می‌شود که با توجه به شرایط خشک‌سالی حائز اهمیت است. سیروسی با بیان اینکه کاشت ذرت در شهرستان شیراز در بازه زمانی اواسط اردیبهشت‌ماه تا پایان مردادماه انجام شده است، ابراز کرد: عمده ارقام ذرت کشت شده در این شهرستان شامل 704 و مسنجر است.
او با اشاره به اینکه طرح الگویی مقایسه ارقام ذرت نیز در سطح سه و نیم هکتار از مزارع شهرستان شیراز اجرا شده است، افزود: در این طرح هفت بذر کورودونا، ۷۷۰ ، ۶۴۰، ۶۴۷۹، ۳۸۰، ۴۰۰ و ۴۱۰ کشت شد تا در ادامه نتایج آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی