[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

تزریق واکسن دغدغه مسئولان دانشگاه است، روزنامه شیراز نوین


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و نود و هفتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، تأکید کرد: تزریق واکسن علیه کرونا در سطح استان، مهم‌ترین دغدغه مسئولان دانشگاه است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با تأکید بر اینکه تزریق واکسن علیه کرونا در سطح استان، مهم‌ترین دغدغه مسئولان دانشگاه است، اعلام کرد: با برگزاری نشست‌های متعدد و برنامه ریزی‌های انجام شده، از تمام ظرفیت‌های استان برای انجام واکسیناسیون عمومی به صورت گسترده استفاده می‌شود.
بررسی امکان استفاده از مشارکت داوطلبان سلامت شامل دانشجویان رشته‌های مختلف بهداشت و درمان در انجام واکسیناسیون و ظرفیت بخش‌های خصوصی استان، از دیگر موضوعات این نشست بود که با تأکید رئیس دانشگاه در دستور کار قرار گرفت.
دکتر لطفی با تأکید بر اینکه لازم است در کنار تلاش‌های مجموعه سلامت برای تسریع در امر واکسیناسیون، مشارکت عمومی نیز در این زمینه تقویت شود، از عموم مردم استان خواست تا طبق پیامک نوبت دهی، به مراکز واکسیناسیون اعلام شده در پیامک مراجعه کنند.
او دو عامل مهم پایبندی به قرنطینه صحیح خانگی و واکسیناسیون را در کاهش میزان ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در فارس، بسیار تأثیرگذار دانست و اعلام کرد: با برگزاری نشست‌های متعدد و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، از تمام ظرفیت‌های استان برای انجام واکسیناسیون عمومی به صورت گسترده استفاده می‌شود.
توصیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مردم استان برای پیشگیری از مواجهه با عواقب خطرناک این بیماری، رعایت جدی تر اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی با دیگران و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی