[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

اهداف دولت و مجلس مشترک است ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توسعه و عمق بخشی به دیپلماسی فعال اقتصادی را از نکات مهم کنفرانس بغداد عنوان کرد و گفت: این توسعه موردتأکید مجلس یازدهم است و دولت نیز عزمی جدی در این رابطه دارد. وی گفت: هدف مشترک مجلس و دولت در زمینه سیاست خارجه، دیپلماسی فعال است. ابراهیم عزیزی با تشریح اهداف سفر عراق و شرکت در کنفرانس بغداد، گفت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در تعاملات منطقه ای و بین المللی دیپلماسی فعال سیاسی است که در کنفرانس بغداد نیز این رویکرد دنبال شد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، گفت: کشورهای حاضر در کنفرانس بغداد نیز بر نقش تأثیرگذار ایران بر معادلات منطقه و جهان تأکید کرده و خواستار استحکام روابط کشورها در تمام زمینه‌ها بودند.
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدارهای هیئت ایرانی با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق نیز گفت: در این دیدارها بر حل مشکلات و موانع به ویژه در حوزه اقتصادی تأکید شد و دو کشور نیز خواهان این موضوع در همه زمینه‌ها بودند.
عزیزی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد دولت جدید در عمق بخشی به دیپلماسی فعال و در تراز اندیشه‌های انقلاب اسلامی، امروز بهترین شرایط برای تعاملات عالی با کشورهای منطقه و جهان فراهم شده است.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سیاست خارجی ما بر حفظ منافع ملی و عزت و احترام متقابل استوار شده، لذا هر کشوری عزت ملت ایران را حفظ کند، می‌تواند در تعاملات موردتوجه قرار گیرد.
عزیز خاطرنشان کرد: تأکید ما در این سفر حل مشکلات منطقه توسط کشورهای منطقه بود که این مسئله نیز مورد پذیرش کشورهای دیگر نیز بود.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توسعه و عمق بخشی به دیپلماسی فعال اقتصادی را از دیگر نکات کنفرانس بغداد عنوان کرد و گفت: این توسعه مورد تأکید مجلس یازدهم است و دولت نیز عزمی جدی در این رابطه دارد.
عزیزی ادامه داد: افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی میان کشورهای منطقه موجب رونق، رفاه و آسایش مردم نیز خواهد شد؛ لذا همگان بر این مسئله تأکید داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی