[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

عدم استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی، جامعه را به فردگرایی سوق می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز گفت: اگرچه جامعه محصول شبکه ای از اجتماع است، اما عدم استفاده صحیح از نرم افزارهای شبکه‌های اجتماعی، جامعه را به فردگرایی سوق می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، سرگرد حسین روزبهی در کارگاه آموزشی تقویت سواد رسانه در جمع رابطین نمایندگی ولی فقیه حوزه‌های برادر و خواهر گفت: شبکه‌های اجتماعی در عصر مدرن، فرهنگ جهانی شدن را به هم نزدیک می‌کند.
سرگرد حسین روزبهی، با اشاره به جنبه‌ها و اثرات مثبت شبکه‌های اجتماعی، فرهنگ جهانی شدن را نقطه آغاز تمدن نوین اسلامی دانست و خاطرنشان شد: جوانان و نوجوانان عرصه علم و دانش با ورود به شبکه‌های اجتماعی، فرهنگ جهانی شدن را به جهانی شدن فرهنگ تمدن نوین اسلامی، تبدیل و از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کنند.
مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، با بیان اینکه قدمت تاریخ ایران، گستره نسل شیعه و فرهنگ غنی اسلام، باید در جهان توسط جوانان زبده عرصه اطلاع رسانی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به جهان مخابره شود، افزود: آموزه‌های دین اسلام اگر به خوبی اجرا شود، با فرهنگ غنی خود می‌تواند جهان را از فلاکت نجات دهد.
وی در ادامه به جنبه‌های منفی شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اگرچه جامعه محصول شبکه ای از اجتماع است، اما عدم استفاده صحیح از نرم افزار‌های شبکه‌های اجتماعی، افراد یک جامعه را به فردگرایی سوق می‌دهد.
سرگرد روزبهی، غار تنهایی جوانان و نوجوانان عصر مدرنیته را بسیار گسترده دانست و بیان داشت: جوان امروز که باید نشاط، امید، مطالعه و سرزنده بودن را در اولویت کارهایش قرار دهد، نباید مغلوب فتنه‌های دشمن واقع شود و خود را منزوی کند. او با اشاره به اینکه نوک پیکان دشمن جوانان و نوجوانان عرصه علم هستند، افزود: فردگرایی در حوزه رسانه و شبکه‌های اجتماعی نباید جوانان را گوشه گیر کند؛ بلکه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی قدرت فکر و اندیشه جوان مدرنیته امروز باید فعال تر شود و در تولید علم و محتوا بر دشمنان غلبه کنند و بر افکار شوم آنان غالب شوند.
سرگرد روزبهی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان با نیروی اندیشه و قدرت تفکر می‌توانند قدرت نرم دشمن را به نفع خود تغییر دهند، اذعان داشت: موازنه قدرت، امروز در افکاری است که اندیشه ناب اسلام را به خوبی درک کرده باشد و به جهان نیز مخابره کند. وی در ادامه به عقلانیت و مدرنیته اشاره کرد و گفت: جوان امروز با زندگی کردن و مأنوس شدن در جهان مدرن، اگر عقلانیت را مقدم بر مدرنیته و پسامدرن نداند، دچار خطا و لغزش می‌شود.
روزبهی به نقش و اهمیت رسانه در دوران پسامدرن اشاره کرد و گفت: رسانه در هر دوره و به فراخور زمان خودش قابل تغییر بوده و روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است.
مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، اندیشه نو را محصول عقلانیت و مدرنیته دانست و افزود: با ورود اندیشه نو در نسل جدید، گفتمان تربیتی جوانان امروز نسبت به گذشته تغییرات چشمگیری داشته است.
وی در پایان در خصوص تربیت نسل نو با نسل گذشته مبنی بر اینکه این دو نسل اصلاً قابل قیاس نیست، خاطرنشان شد: اگر والدین به علم روز و رسانه‌های نوین ارتباطی آگاهی و دسترسی نداشته باشند، رسانه، فرزندانشان را تربیت خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی