[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

نظارت بر اجرای مصوبات مطالبه ما از شوراهاست، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده
فرماندار آباده در جلسه آغاز فعالیت شوراهای اسلامی دوره ششم که در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی برگزار شد، اظهار داشت: کرسی شورای شهر یکی از پرهزینه‌ترین کرسی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید از این جایگاه والا حمایت و حراست کرد.
زین العابدین نیک مرام ضمن تقدیر از عملکرد اعضای شوراهای پیشین شهر و روستا، با بیان توصیه‌هایی به اعضای شوراهای ششم گفت: مطالعه دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌ها، دقت در مصوبات و همکاری با هیئت تطبیق، تعامل سازنده با مدیران شهرستان، فعالیت کمیسیون‌های تخصصی شوراها و نظارت بر اجرای مصوبات از مطالبات ما از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاست.
وی در پایان تعداد مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را بیش از ۷هزار نفر عنوان کرد و افزود: متأسفانه از ابتدای مردادماه تاکنون بیش از ۴۲ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
نیک مرام به افزایش آمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری‌ها در شهرستان اشاره کرد و گفت: هرچند واکسیناسیون در آباده با سرعت در حال انجام است، اما همچنان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تنها راه مقابله با این بیماری است. امام جمعه آباده نیز توصیه‌هایی به اعضای شوراها کرد گفت: وعده‌های خود را در ایام انتخابات مرور کنید. حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن موسوی خراسانی خطاب به اعضای شورای شهر افزود: از مردم نظرخواهی کنید، اولویت‌های منطقه را بشناسید و از گذشته عبرت بگیرید. نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس نیز از پیگیری مجلس برای افزایش اختیارات شوراها خبر داد. دکتر رحیم زارع با اشاره به انتخاب شهرداران گفت: هیچ دخالتی در انتخاب شهرداران نداشتم اما معتقدم اگر شهرداری خوب کار کرده و متخصص و متعهد است، می‌توان شوراهای جدید از او حمایت کند. وی با بیان اینکه در شورای شهرستان از تمام ظرفیت‌ها و شهرها استفاده کنند، افزود: از زحمات شوراهای شهر، روستا و تیره‌های عشایری در دوره‌های قبل تشکر می‌کنم. زارع با بیان اینکه دولت مجدانه در برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... تلاش می‌کند، اظهار کرد: در آینده قطعاً از ظرفیت ورزای کشور برای توسعه و رونق شهرستان‌های آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان استفاده می‌کنیم. دادستان عمومی و انقلاب آباده نیز در این جلسه ضمن توصیه به اعضای شورا برای رعایت کامل قوانین مربوطه از آنها درخواست کرد به اختلاف درونی میان اعضا شورای دامن نزده و کنار بگذارند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی