[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

روش کاشت هسته انبه در گلدان، روزنامه شیراز نوین

اگر از علاقه‌مندان میوه خوشمزه انبه هستید و مایل به پرورش آن در خانه می‌باشید، می‌توانید با لوازم اولیه ارزان قیمت اقدام به کاشت و پرورش این میوه نمایید.
به گزارش نمناک، یکی از لذت بخش‌ترین کارهای دنیا پرورش گیاهان در خانه است. شما برخی از درختان را می‌توانید در خانه و در گلدان بکارید و از رشد و به ثمر رسیدن آن لذت ببرید. انبه یکی از آن درختانی است که می‌توانید به راحتی و با استفاده از هسته در گلدان پرورش دهید و به آن رسیدگی کنید تا میوه‌های خوشمزه‌اش را به شما تقدیم کند. برای کاشت انبه کافیست مراحل صحیح  کاشت هسته انبه در گلدان را به سبکی که در این بخش از نمناک می‌گوییم انجام دهید.
وسایل مورد نیاز برای کاشت انبه
پوست انبه خشک با دانه داخل آن، چاقو یا قیچی، دستمال کاغذی، ماژیک، پلاستیک، ظرف در دار 
مراحل کاشت انبه در منزل 
برای آنکه بتوانید در منزل، کاشت انبه را با موفقیت انجام دهید باید مرحله به مرحله طبق آنچه در ادامه خواهید خواند پیش بروید.
مرحله 1
ابتدا یک انبه رسیده بخرید. انبه شما باید کاملاً رسیده باشد زیرا در انبه نارس دانه درونی به اندازه کافی بالغ نشده و برای کاشت آماده نیست. 
مرحله 2
درون هر میوه انبه یک هسته وجود دارد که به وسیله پوشش سخت بیرونی احاطه شده است. شما باید میوه انبه را نوش جان کنید و هسته انبه را خارج کرده و در کناری قرار دهید. 
مرحله 3
در این مرحله شما باید هسته انبه را از تکه‌های میوه پاک کنید زیرا اگر گوشت انبه را از هسته جدا کنید، هسته سریع‌تر خشک شده و باز کردن آن آسان‌تر است. پس از تمیز کردن هسته انبه، آن را در آفتاب به مدت 1 تا 2 روز قرار دهید تا خشک شود. در این مدت هسته را به طرف دیگر نیز برگردانید تا دو طرف هسته کاملاً خشک شود. 
مرحله4
با یک چاقو و یا قیچی هسته را به دقت باز کنید و دانه انبه را بیرون بیاورید. در حین این کار مراقب باشید تا به دانه آسیب نرسانید. با باز شدن هسته می‌توانید دانه درون آن را ببینید.
مرحله 5
دانه را به آرامی ‌از هسته خارج نمایید. در صورت چروکیده یا پوسیده بودن دانه آن را نکارید. بعد از خارج نمودن هسته هر لایه اضافی روی آن را جدا نمایید. باید بدانید بعضی از انبه‌ها چندین دانه و بعضی فقط یک دانه تولید می‌کنند. دانه داخل هسته باید مایل به زرد و شاداب به نظر برسد.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی