[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

کراکت بیتربالن (هلند)، روزنامه شیراز نوین

 زمان پخت: 20 دقیقه

 مواد لازم برای 8 نفر
گوشت پخته شده: 300 گرم
پیاز ریز خرد شده: 1 عدد
کره: 50 گرم
آرد: 1 پیمانه
آب گوشت: 2 پیمانه
جعفری تازه و خرد شده: 1 پیمانه
نمک و فلفل: به مقدار لازم
تخم مرغ: 2 عدد
پودر نان یا برد کرامپ: 2 پیمانه
آرد: 1 پیمانه

شاید تا به حال اسم بیتربالن را نشنیده باشید. ولی هر کسی که حتی یک بار در عمرش به هلند سفر کرده باشد حتماً آن را دیده است. در هلند به هر کافه‌ای که بروید احتمال زیادی دارد چشمتان به  کوفته‌های سوخاری گرد و جذابی بخورد که شبیه کراکت هستند. اسم این غذا بیتربالن است. شاید در ظاهر شبیه کراکت سیب زمینی باشند اما با یک گاز متوجه می‌شوید چیزی شبیه به حلیم خودمان وسطش است. این سورپرایز جذاب بسیار خوشمزه است و به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را امتحان کنید، مخصوصاً اگر از غذاهای مشابهی مثل کراکت مرغ و کراکت سیب زمینی خوشتان می‌آید احتمالاً این غذای جدید را هم می‌پسندید.
 طرز تهیه
 مرحله اول:
ابتدا گوشت را در مقداری آب با کمی ‌نمک بپزید. گوشت پخته شده و یا آب‌پز شده را با دست کاملاً ریش ریش کنید. همچنین می‌توانید آن را در غذا ساز یا میکسر  بریزید و کاملاً خرد کنید.
 مرحله دوم:
در این مرحله مایه اصلی بیتربالن آماده می‌شود. یک تابه بردارید و کره را در آن بریزید و پیاز ریز خرد شده را درون آن تفت دهید تا نرم و سبک شود. سپس آرد و بعد از مدتی آب گوشت را اضافه کنید. گوشت آماده شده و جعفری را به مواد اضافه کنید. به میزان مورد نیاز نمک و فلفل بریزید و اجازه دهید تا با هم کمی ‌مخلوط شوند و آب گوشت جذب مواد شود. در نهایت مخلوط باید کمی ‌خشک و قابل فرم دادن درون دست شود.
 مرحله سوم:
حال از مخلوط گوشتی بردارید و آن را در دستانتان به صورت گرد یا استوانه‌ای فرم دهید و روی سینی بچینید. سینی را با سلوفان بپوشانید و درون یخچال به مدت 20 دقیقه استراحت دهید.
 مرحله چهارم:
حالا در یک ظرف آرد، در یک ظرف دیگر پودر نان بریزید و 2 عدد تخم مرغ را هم درون کاسه بشکنید و هم بزنید .کروکت‌های بیتربالن را از یخچال درآورده اول در آرد بعد در تخم مرغ و بعد در پودر نان بزنید و در روغن خیلی داغ سرخ کنید. 
بیتربالن‌ها را با سس خردل سرو کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی