[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

فجرسپاسی، همچنان در حد لیگ یک!، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
لیگ برتر فوتبال کشور اواخر مهرماه آغاز خواهد شد اما نقل و انتقالات نماینده شهرمان به شکلی است که حتی نمی‌توان گفت نسبت به فصل گذشته تقویت شده، چه برسد به ساخته شدن تیمی درحد لیگ برتر!
فجر پس از هشت سال به لیگ برتر بازگشته و مسلماً نسبت به سایر تیم‌ها، نیاز بیشتری به تقویت در تمام زمینه‌ها و به‌خصوص در زمینه خرید بازیکن دارد، اما وضعیت امروز این تیم با شرایط مطلوب، فعلاً فاصله زیادی دارد.
پیش از اینکه قرار داد هیچ بازیکنی با فجر به ثبت برسد، دو مهره اصلی فصل گذشته این تیم به ذوب آهن اصفهان پیوستند. امیرحسین صدقی و پوریا پورعلی راهی دیار نصف جهان شدند تا فجر نگرانی‌هایش افزایش پیدا کند.
در ادامه، شهرام گودرزی مهاجم سابق برق شیراز و فجرشهیدسپاسی که در سال‌های اخیر درخشش چندانی نداشته و بازیکنی پا به سن گذاشته محسوب می‌شود، به عنوان اولین ورودی راهی زمین تمرین پادگان شد. 
گودرزی در سال‌های گذشته با لباس تیم‌هایی چون گسترش فولاد تبریز، تراکتورسازی تبریز،پارس جنوبی جم و شاهین بوشهر به میدان رفت و نیم فصل دوم گذشته را هم در تیم پدیده مشهد سپری کرد. 
او 28 اسفند 99 راهی پدیده شد اما در 11 دیدار باقی مانده لیگ، تنها دوبار آن هم در مجموع حدود یک ساعت به میدان رفته است!
سپس خبر رسید که امیر شبانی دیگر مدافع ثابت فجری‌ها که البته مقدار زیادی از بازی‌های فصل گذشته را به علت مصدومیت از دست داده بود، از این تیم جدا شده است. جایگزین او، یکی از بازیکنان ثابت لیگ برتر بود تا هواداران کمی امیدوار شوند. 
محمد عرفان معصومی مدافع هافبک 25 ساله تهرانی پس از چهارفصل حضور در تیم‌های پارس جنوبی جم و نساجی مازندران، از تابستان سال گذشته راهی پدیده مشهد شد. 
او یکی از مورد اعتمادترین مهره‌های سیدمهدی رحمتی بود و در 25 بازی از 30 بازی فصل گذشته به میدان رفت. معصومی در 22 مسابقه به طور کامل در زمین حاضر بود و دوبار به عنوان بازیکن تعویضی از اوایل نیمه دوم به میدان آمد. وی در دیدار رفت برابر استقلال در هفته ششم، در دقیقه 25 از زمین مسابقه اخراج شد. 
البته با وجود بازی در عقب زمین، تنها سه کارت زرد در طول فصل گذشته دریافت کرد. سه پاس گل در برابر سپاهان، پیکان و گل گهر به نام این بازیکن ثبت شده که در هر سه مسابقه، پدیده به پیروزی دست یافت. معصومی در چهار بازی از هفت بازی آخر پدیده در فصل گذشته، غایب بود و می‌تواند یکی از مهره‌های کلیدی این تیم در لیگ برتر باشد.
فردای پیوستن معصومی به فجر، خبر جدایی دانیال کردستانی هافبک تأثیرگذار و مشهدی فجری‌ها منتشر شد. او به هوادار تهران پیوست. 
سپس خبر رسید که یکی دیگر از عناصر دفاعی پدیده به فجر پیوسته. امید منصوری متولد اول اردیبهشت 1377 در بجنورد(مرکز استان خراسان شمالی) بازیکن دو فصل اخیر پدیده بود که برای گذراندن خدمت سربازی راهی فجرسپاسی شد. 
او فصل گذشته بر خلاف عرفان معصومی، زیاد در ترکیب تیم مهدی رحمتی قرار نگرفت. این بازیکن تا هفته دهم 3 بازی 90 دقیقه‌ای انجام داد، در یک بازی تا دقیقه 56 در زمین بود و در دو دیدار هم به عنوان یار جانشین وارد زمین شد.
از هفته دهم به بعد، امید منصوری هرگز در ترکیب پدیده قرار نگرفت. او در مجموع دقایق حضور در زمین، کمتر از 4 بازی برای پدیده انجام داد.
بدین ترتیب هر سه بازیکن جدید لیگ برتری فجری‌ها، فصل گذشته را در تیم پدیده سپری کرده‌اند. شهرام گودرزی، عرفان معصومی و امید منصوری. همچنین محمد زینالی کاپیتان جوان نود ارومیه به فجرسپاسی پیوست. سجاد عبدویی بازیکن چپ پا و شوتزن استقلال ملاثانی نیز دیگر بازیکنی بود که راهی فجرسپاسی شد.
در نهایت روز شنبه هم علی خسروی مدافع راست تیم بادران تهران که تنها ده بار درلیگ یک برای این تیم به میدان رفته بود، به عنوان ششمین خرید فجری‌ها معرفی شد.
با وجود چند خرید انجام شده، فجر همچنان شمایل یک تیم لیگ یکی را داراست و با توجه به مهره‌هایی که طی روزهای گذشته از دست داده، فعلاً نمی‌توان گفت خریدهای اخیر باعث تقویت تیم شده است!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی