[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

دچار عقب‌رفت فرهنگی شده‌ایم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، صد و یازدهمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با حضور اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین، حسین جوکار بانی خیر و رئیس هیئت امنای مجتمع فرهنگی و ورزشی چندمنظوره ماهان و علی اکبر سلطانی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز در سالن اجتماعات شهرداری شیراز برگزار شد. 
علی اکبر سلطانی عضو شورای شهر‌ شیراز با بیان اینکه مدت‌هاست فرهنگ در شیراز دچار عقب‌رفتگی شده است، گفت: علی‌رغم اینکه شیراز‌ شهر ادب و فرهنگ بوده است، آسیب‌های فرهنگی از دیرباز گستره اش را بیش از پیش در سال‌های اخیر پهن کرده و این گستره در موضوعات مختلف اتفاق افتاده است‌ و شاید رخوت و عدم توجه به اصلاحات و عدم همبستگی نهادهایی که در عرصه فرهنگی فعال هستند، موجب شده تا توان‌ها به صورت جزیره ای صرف شود و اهداف و انتظاراتی که مد نظر بوده محقق نشود. 
سلطانی همچنین با اعلام درخواست عضو افتخاری مجمع، نشان عضویت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز را از مدیرعامل مجمع خیرین دریافت کرد. 
سید عبدالرضا دستغیب مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز نیز با تأکید بر تلاش مجمع در ارتقای سطح فرهنگی جامعه از حضور عضو شورا در کنار اعضای مجمع خیرین ابراز خشنودی نمود و گفت: ارتباط مجمع خیرین با رئیس کمیسیون فرهنگی شورا و کسی که دغدغه فرهنگی دارد و اعلام حضور به عنوان عضو افتخاری مجمع خیرین، نوید خوبی برای مردم شهر شیراز ‌است. 
وی افزود: اگر شورا ‌و شهرداری حمایت همه جانبه داشته باشند، خیران هم با میل بیشتر قدم در عرصه خدمت خواهند گذاشت و مشارکت خیران در شهر باعث ایجاد تعلق خاطر بیشتر در افراد جامعه می‌گردد.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز همچنین از برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکاران مدال آور المپیکی و پاراالمپیکی فارس با همت خیر نیک‌اندیش حاج حسین جوکار در آینده نزدیک خبر داد. عبد المحمد طاهری نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز نیز با بیان اینکه مجمع در عرصه فرهنگی به سازندگی، چهره فرهنگی داده است، گفت: مجمع آماده همکاری و ارائه بسته‌های فرهنگی پیشنهادی برای مشارکت فرهنگی و سازندگی با‌ خیران است. 
وی افزود: اهداف ما در زمینه ساخت مجموعه ورزشی ماهان استعدادیابی و کمک به افراد محلات جنوب شهر و بهره گیری از استادان ورزشی و کمک به ارتقای سطح سلامت جوانان‌ شهرمان است و در سطح فرهنگی نیز با هدف کمک به برگزاری مراسم ملی و مذهبی برای بالا بردن سطح فرهنگی جامعه و کمک به افراد محلات جنوب شیراز، این مجموعه ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی