[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اولویت دولت است، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس جمهوری درامور زنان وخانواده با تأکید براینکه اولویت دولت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ازنظر اجتماعی، معنوی، اقتصادی، حقوقی و فرهنگی است، گفت: درتمام دنیا تعداد زنان سرپرست خانوار به دلیل آسیب‌های اجتماعی و مشکلات زیاد رو به فزونی است که کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست.
به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر انسیه خزعلی در نشست با زنان سرپرست خانوار که در دفتر معاونت برگزار شد، افزود: شنیدن مطالبات زنان سرپرست خانوار، ما را در درک بیشتر مسئولیت سنگینی که بر عهده داریم یاری می‌کند و این موضوع دولت و ما را موظف به پوشش نیازهای این زنان می‌کند.
وی یادآور شد: در تمام دنیا تعداد زنان سرپرست خانوار به دلیل آسیب‌های اجتماعی و مشکلات زیاد رو به فزونی است که کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه وظیفه و اولویت دولت تحت حمایت قرار دادن این بانوان از نظر اجتماعی، معنوی، اقتصادی، حقوقی و فرهنگی است، تصریح کرد: اگر شرایط مهیا باشد اما کاری برای تأمین نیازهای زنان سرپرست خانوار صورت نگیرد آسیب پذیری آنان گسترش خواهد یافت.
دکتر خزعلی یادآور شد: البته آسیب‌پذیر بودن زنان سرپرست خانوار تعبیر خوبی نیست کما اینکه برخی از این زنان مراقب زندگی خود و فرزندان و گاه پدر و مادر خود هستند و نمی‌گذارند آسیبی به آنان برسد اما در مواردی مشکلات زیاد باعث آسیب‌پذیر شدن آنان می‌شود.  
وی تأکید کرد: به هر حال خلاء در زندگی این عزیزان به‌وجود آمده و وظیفه ما پوشش و رفع این خلاءها است که امیدواریم برای دولتمردان وضعیتی پیش آید تا همه آنان تحت پوشش قرار گیرند.
دکتر خزعلی خاطرنشان کرد: خداوند ما را نمی‌بخشد اگر زن مؤمنه‌ای در تنگنای اقتصادی و معنوی باشد و با وجود توانمندی، او را یاری نکنیم و این وظیفه حکومت اسلامی ‌است که آن را تأمین کند.
معاون رئیس جمهوری به تمامی ‌زنان سرپرست خانوار توصیه کرد: رفع مشکلات تنها با یاری و مساعدت شما مؤثر و رفع می‌شود و امیدواریم در کنار رفع نیازمندی‌های زنان سرپرست خانوار، سایر افراد نیازمند را شناسایی و برای آنان گام‌های مؤثری برداریم.
دکتر خزعلی اظهار داشت: امیدواریم این نشست، مقدمه‌ای باشد برای اینکه بار مسئولیت را احساس و متوجه شویم چه بار امانتی بر دوش ما گذاشته شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی