[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه، سرمربی شیرازی تیم ملی فوتسال : ملی پوشان به انگیزه و روحیه بالا نیاز دارند، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: در یک هفته باقی‌مانده باید سعی کنیم با تمرینات منظم و دقیق خود را آماده رقابت‌های مهم لیتوانی کنیم.
به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، سید محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: از روزگذشته تمرینات خود را در مرکز ملی فوتبال آغاز کردیم. خوشبختانه بازیکنان در شرایط مناسبی قرار دارند. پس از برگزاری دیدار دوستانه برابر بلاروس، به هماهنگی بیشتری رسیدیم. معتقدم انتخابمان برای بازی تدارکاتی مقابل بلاروس درست بود چرا که از تیم‌های خوب اروپای شرقی است و برای بازی اول برابر صربستان ما را آماده‌ترکرد. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردم  امیدوارم به شرایط مسابقه برسیم و تیم خوبی را برای بازی اول برابر صربستان که بسیار مهم است، آماده کنیم. دیدار مقابل صربستان برای نحوه صعود کردنمان بسیار تعیین کننده است.
وی ادامه داد: تعداد بازی‌های تدارکاتی کم بود اما روحیه بخش بوده و بازیکنان تقریباً به ۶۰ تا ۷۰ درصد از آمادگی خود رسیدند.  نکات ضعف و قوت مشخص شده و در تمریناتی که هم اکنون در پیش رو داریم، برنامه‌ریزی کرده‌ایم که آن‌ها را رفع و یا تقویت کنیم. هماهنگی بیشتر بین بازیکنان، ضربات ایستگاهی، دفاع  و انجام تمرینات خوب و بالا بردن روحیه از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کاری خود داریم.
ناظم الشریعه ادامه داد: از مسئولین فدراسیون فوتبال و  وزارت ورزش و جوانان می‌خواهم که همچون گذشته و بیش از پیش به این بازیکنان اهمیت بدهند. این ملی پوشان نیاز به روحیه و انگیزه بالا دارند.
ناظم‌الشریعه در پایان گفت: بدون شک حمایت از سوی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان به آمادگی روحی و روانی هر چه بیشتر بازیکنان کمک خواهدکرد.
تیم ملی فوتسال ایران در مقایسه با دوره‌های قبل، بیشترین بازی تدارکاتی در آستانه جام جهانی فوتسال را تجربه کرده است.
تیم ملی فوتسال ایران در شرایطی از ۲۱ شهریور در مسابقات جام جهانی فوتسال شرکت می‌کند که این دوره از رقابت‌ها به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا با شرایطی خاص برگزار می‌شود، از جمله اینکه در برخی قاره‌ها مثل آسیا مسابقات انتخابی برگزار نشد و تیم‌ها نیز برای برگزاری بازی تدارکاتی با محدودیت‌هایی روبه‌رو بودند و اکثر تیم‌ها همچون دوره‌های قبل مراحل آماده‌سازی خود را سپری نکردند و بیشتر آن را محدود به روزها و هفته‌های منتهی به شروع مسابقات قرار دادند؛ با این حال بررسی روند آماده‌سازی تیم ملی فوتسال نشان می‌دهد به نسبت دوره‌های قبل ایران بیشترین بازی تدارکاتی را پیش از جام جهانی در این دوره داشته است.با ملاک قراردادن بازه زمانی انتخاب ایران به عنوان یکی از تیم‌های جام جهانی تا زمان شروع بازی‌ها به ۷ دوره حضور ایران در جام جهانی و بازی‌های دوستانه‌ای که داشته پرداختیم تا مشخص شود تیم ایران از لحاظ آماده‌سازی چندان هم برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۱ بد کار نکرده است.
علیرضا صمیمی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال اعتقاد دارد تیم ملی در شرایط حساسی است، کارشناسان فوتسال، مربیان، پیشکسوتان و ورزشی نویسان در حال حاضر باید حمایت کنند و زمان انتقاد نیست.
وی درباره لیگ برتر فوتسال گفت: لیگ برتر فوتسال شکل واقعی را به خود نگرفته است، تنها سه بازی انجام شد و تیم‌های مدعی مثل کراپ، گیتی پسند، سن ایچ، مس و مقاومت نشان دادند خوب هستند ولی شکل واقعی لیگ بعد از چهار الی پنج هفته مشخص خواهد شد. واقع‌بینانه بخواهیم نظر دهیم چند تیم بالای جدول شانس قهرمانی دارند و دیگر تیم‌ها از لحاظ بازیکن و ساختاری فقط در حد ماندن در لیگ هستند. امسال لیگ جذابی را شاهد هستیم، زیرا حدود پنج تیم مدعی هستند و با توجه به اینکه دیگر مسابقات به صورت پلی‌آف برگزار نمی‌شود، تیم‌ها حق اشتباه ندارند و با یک باخت امکان دارد چند رده سقوط کنند، برای مشخص شدن قهرمان باید تا آخرین بازی صبر کرد.
صمیمی درباره وضعیت تیم ملی در فاصله یک هفته به آغاز جام جهانی گفت: شش هفته قبل از شروع لیگ تمرین کردیم و اردوها را پشت سر گذاشتیم. قرار بود چهار هفته از بازی‌های لیگ بگذرد و بعد از آن برای تمرینات ملی برویم که با وجود شش روز تعطیلی سه بازی در لیگ انجام دادیم و مفید بود. تورنمنت تایلند آمادگی تیم ملی را بالا برد و قهرمان شدیم. بازی که با بلاروس داشتیم شبیه‌سازی بازی با صربستان بود. بازیکنان انگیزه زیادی دارند، با چند نفر از آن‌ها مقام سوم دوره قبل جام جهانی را به دست آوردیم و امیدواریم این مقام را ارتقا دهیم. بازیکنان جوان از خود لیگ به تیم ملی اضافه شدند که اغلب اولین دوره جام جهانی را تجربه می‌کنند، ترکیبی از باتجربه‌ها و جوانان هستیم که اگر مشکل خاصی پیش نیاید در فینال حضور خواهیم داشت.
همچنین علی اصغر حسن زاده، کاپیتان تیم ملی فوتسال در خصوص شرایط اردوی تیم ملی گفت: شرایط اردو خوب بوده و تازه از سفر بلاروس بازگشتیم. دو بازی خوب را با تیم بلاروس برگزار کرده و نتایج خوبی هم در این دیدار دوستانه کسب کردیم. نکاتی که کادر فنی از ما خواسته بود را در این دو دیدار به اجرا گذاشته و فکر می‌کنم عملکردمان خوب بود.
وی درباره هماهنگی و آمادگی تیم گفت: حضور در تورنمنت تایلند و برگزاری بازی دوستانه با بلاروس باعث شد بسیار هماهنگ شویم. ۲سال بود اردو و تمرینات خوبی نداشتیم اما در این سه ماه اخیر تمرینات با هماهنگی بیشتری برگزار شد و تیم ملی اکنون در وضعیت مناسبی قرار دارد. شرایط عالی بوده و بچه‌ها روحیه خوبی دارند تا در بازی‌های جام جهانی عملکرد مطلوبی را از خود به جای بگذارند.
وی در پایان در خصوص گروه ایران در رقابت‌های جام جهانی لیتوانی گفت: در گروه سختی قرار داریم. تیم آرژانتین که قهرمان جهان است به همراه تیم صربستان که یکی از بهترین تیم‌های اروپایی محسوب می‌شود، در گروه ما هستند. مهمترین بازی ما با صربستان بوده که این دیدار بسیار حساس است. امیدوارم بازی اول را با برد پشت سر بگذاریم تا در ادامه مسیر کارمان راحت‌تر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی