[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

هفته دفاع مقدس یادآور وحدت باشد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: در ایام هشت سال جنگ تحمیلی، کشور صحنه وحدت ملی و همگامی و همراهی مردم با نظام و آرمان‌های انقلاب بود. این هفته نیز باید هفته وحدت ملی و اتحاد باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به فرا رسیدن هفته گرامیداشت دفاع مقدس، عنوان کرد: در ایام هشت سال جنگ تحمیلی، کشور صحنه وحدت ملی و همگامی و همراهی مردم با نظام و آرمان‌های انقلاب بود. این هفته نیز باید هفته وحدت ملی و اتحاد باشد.
دکتر رحیمی درباره برگزاری مراسم هفته گرامیداشت دفاع مقدس تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید در حد مقدورات برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم تلاش و همکاری کنند.
تغییر معنادار چهره شهرها در هفته دفاع مقدس از تأکیدات استاندار فارس در این جلسه بود. وی با بیان اینکه در هفته گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس فضای شهرها باید در مقایسه با سایر روزها تفاوت آشکاری داشته باشد، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید پیشگام ایجاد این تحول در چهره شهرها و مراکز زیستی باشند؛ هرچند برگزاری بزرگداشت دفاع مقدس همواره چهره‌ای مردمی و ملی داشته و گروه‌ها و اقشار مختلف از جمله اصناف و بازاریان در برگزاری باشکوه این مراسم همکاری می‌کنند.
وی همچنین از رئیس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس خواست گزارش عملکرد چند سال گذشته به صورت مقایسه با سال‌های پیش را ارائه دهند تا مشخص شود که چه تلاش‌هایی در این زمینه انجام گرفته است.
به اعتقاد استاندار فارس توجه به تکمیل پروژه‌های یادمان شهدا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دکتر رحیمی درباره این موضوع گفت: این فضاهای کالبدی، آثاری ماندگار هستند که محتوای معنوی دارند و می‌توانند یک مکان گردهمایی و دیدار افراد باشند که زمینه انتقال مباحث فرهنگی در جامعه را مهیا می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های یادمان شهدا با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد باید با اختصاص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه و سایر منابع تا پایان سال به نتیجه برسد و در سایر پروژه‌های در دست اجرا نیز موانع موجود برای تکمیل آنها شناسایی و راهکارهای رفع آنها بررسی شود. رحیمی همچنین بر لزوم استفاده از امکانات و ظرفیت‌های مجموعه‌های فرهنگی که درخواست میزبانی از شهدای گمنام را دارند تأکید کرد و موضوع را پتانسیلی مناسب برای ایجاد یادمان شهدا دانست. استاندار فارس خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم با فرمانداران شهرستان‌ها صورت گرفته تا برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس مستقیماً از سوی آنها هدایت شود.
برگزاری منطقه ای مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس از دیگر پیشنهاداتی بود که استاندار فارس با توجه به شرایط و محدودیت‌های شیوع بیماری کرونا به آن اشاره کرد. وی از رئیس حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خواست در هفته پیش رو تجلیل از چهره‌های ملی ماندگار دفاع مقدس را در دستور کار قرار دهند.
به گفته دکتر رحیمی شهرداری با توجه به امکانات و ظرفیت‌های موجود جزء دستگاه‌هایی است که می‌تواند بیشترین کمک را به برگزاری هرچه بهتر مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس داشته باشد.
وی همچنین خواهان حضور مسئولان کشوری از جمله رئیس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس در استان شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی