[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

واکسیناسیون ۲۴ساعته می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کنترل شیوع همه گیری کروناویروس، از برنامه‌ریزی و تلاش برای ۲۴ساعته کردن مراکز واکسیناسیون در شیراز خبر داد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکترمهرزاد لطفی در جلسه روزانه ستاد مدیریت بیماری کرونای علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه پیگیری و برنامه ریزی برای راه اندازی مرکز واکسیناسیون ۲۴ساعته در شیراز در دستور کار اعضای این ستاد قرار دارد، گفت: بر اساس مطالعات علمی، درصد ابتلا و مرگ و میر در افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده اند بسیار کمتر از افرادی است که واکسینه نشده اند.
لطفی از مردم خواست به برخی شایعات درمورد واکسن‌های کرونا توجه نکرده و با حضور در مراکز واکسیناسیون در استان بر اساس گروه‌های سنی و شغلی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تزریق یک‌میلیون و ۷۲۸هزار دوز واکسن به مردم فارس تاکنون، این مهم را حاصل تلاش تمام مجموعه دانشگاه و عوامل اجرایی برنامه واکسیناسیون کرونا در استان عنوان و از تلاش آنان برای توسعه ایمنی و سلامت مردم قدردانی کرد. لطفی در بخش دیگری از نشست دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، کاهش سن جان‌باختگان کرونا را تأسف آور و نگران کننده برشمرد و از مردم استان به ویژه جوانان خواست به رعایت اصول پیشگیری، خودمراقبتی و دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا توجه ویژه ای داشته باشند. او در ادامه با بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان، از افزایش موارد ورودی بیمارستان‌های استان و روند صعودی درصد تست‌های مثبت کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت به ویژه «زهرا ترابی» شهید مدافع سلامت مجتمع درمانگاهی امام رضا(ع) و شهید مطهری، گفت: جان‌فشانی و فداکاری مجموعه سلامت و کادر درمان را ستودنی و برگ زرینی در کتاب افتخارات مدافعان سلامت عنوان کرد. لطفی با اشاره به برگزاری آزمون‌های دستیاری برای ۴۸ گروه آموزشی کلان منطقه پنج کشور در شیراز، از برگزارکنندگان این آزمون برای اجرای بسیار خوب این رویداد علمی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شرایط بحران کرونا قدردانی کرد و مرکز جدید جامع آزمون‌های الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز را الگویی برای کشور خواند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی