[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: تلاش می‌کنیم شبکه شاد رایگان باشد ، روزنامه شیراز نوین

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تلاش می‌کنیم امسال نیز استفاده از شبکه شاد رایگان باشد، اما باید نحوه تأمین منابع آن مشخص و سازوکار جدیدی برای تداوم آن دیده شود.
به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، وزیر ارتباطات تصریح کرد: اینکه همزمان حدود ۲.۵میلیون نفر کاربر از محتوای چندرسانه‌ای در یک پلتفرم داخلی استفاده کنند، تاکنون سابقه نداشته است.
وی با تأکید به اینکه باید فضای رقابتی و اکوسیستم در این حوزه شکل بگیرد، افزود: باید طوری تدبیر کنیم که فضای رقابت در حوزه پلتفرم‌ها و خدمات آموزش الکترونیکی با مدل اقتصادی مشخص در این حوزه شکل بگیرد؛ در غیر این صورت با این شکل حمایت‌ها امکان ادامه مسیر دشوار است؛ ضمن اینکه زیست بوم آموزش الکترونیک کشور با چالش جدی روبه‌رو می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: تلاش می‌کنیم امسال نیز استفاده از شبکه شاد رایگان باشد، اما باید نحوه تأمین منابع آن مشخص و سازوکار جدیدی برای تداوم آن دیده شود.
وی به حرکت جهادی در دوره قبلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه دسترسی روستاها به اینترنت پرسرعت اشاره کرد و افزود: درباره هوشمندسازی مدارس نیز اولویت ما توسعه زیرساخت‌ها و افزایش پهنای باند است که البته باید منابع آن در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ابلاغ طرح صیانت از کودکان در فضای مجازی گفت: اجرای این طرح با همکاری وزارت آموزش و پرورش و دولت برای ایجاد فضایی امن و سالم برای کودکان و نوجوانان ضروری است.
زارع‌پور در پایان سخنان خود پیشنهاد کرد که کارگروهی متشکل از معاونان وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش برای بررسی موضوعات مشترک این حوزه مانند توسعه شبکه شاد و طرح صیانت از کودکان در فضای مجازی تشکیل شود که با موافقت سرپرست وزارت آموزش و پرورش، اعضای آن نیز در همین جلسه تعیین شدند. علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام در دوران کرونا راه‌اندازی شبکه شاد و آموزش مجازی بود، گفت: برای بازگشایی مدارس، ما سه برنامه مدرسه تلویزیونی، برنامه شاد و بازگشایی فیزیکی را همزمان پیگیری می‌کنیم که برنامه شاد تکیه گاه اصلی ما برای بازگشایی مدارس است که در ابتدای مهر نسخه جدید آن را رونمایی می‌کنیم. وی رایگان بودن استفاده از شبکه شاد را اصل مهمی در این حوزه عنوان کرد و افزود: اگر این اصل محقق نشود، دانش‌آموزان مناطق محروم و ضعیف کشور از آموزش مجازی محروم می‌مانند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به درگیری بیش از ۵۰میلیون نفر از مردم کشور با موضوع آموزش و پرورش، رایگان بودن این خدمات را موضوع حیاتی در این حوزه عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی