[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

سفیر کشورمان در بغداد: روابط با ایران بر اساس احترام باشد با طالبان همکاری می‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

سفیر کشورمان در بغداد با اشاره به نقش مهم نخست وزیر عراق در برگزاری سه دور قبلی مذاکرات ایران و عربستان، گفت که دور چهارم این مذاکرات نیز برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در برنامه «لعبة الکراسی» که از شبکه الشرقیه پخش می‌شود، گفت: بعد از مستقر شدن دولت جدید ایران به ریاست ابراهیم رئیسی، دور چهارم گفت‌وگوهای تهران و ریاض برگزار خواهد شد. وی اشاره ای به زمان و مکان دقیق این گفت‌وگو نکرد.
مسجدی تأکید کرد: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق نقش مهمی در برگزاری سه دور قبلی مذاکرات میان ایران و عربستان داشت و تهران احساس خوبی نسبت به دور بعدی برای رسیدن به نتایج خوب دارد.
سفیر ایران در بغداد در بخش دیگری خاطرنشان کرد: امنیت عراق با وجود نیروهای آمریکایی محقق نخواهد شد و اخراج آنها مطالبه اساسی برای تحقق ثبات در عراق ‌و منطقه است.
مسجدی تأکید کرد که متهم کردن ایران به هدف قراردادن کاروان‌های نظامی و هیئت‌های دیپلماتیک خارجی در عراق تنها حرف‌های بی ارزش آمریکایی است.
وی استفاده از تکنولوژی و فناوری ایرانی در این عملیات را امکان پذیر توصیف کرد. مسجدی درمورد تحولات افغانستان گفت: همه باید به دنبال ایجاد امنیت در افغانستان باشند و همه باید به مردم افغانستان 
کمک کنند.
وی افزود: همکاری ما با طالبان به موضع و عملکرد آنها نسبت به ایران بستگی دارد و طبیعتاً از آنها می‌خواهیم که روابطشان با تهران بر اساس احترام باشد. این مسئله باعث می‌شود که ایران با طالبان همکاری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی