[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

مرباهایی که افراد گرم مزاج نباید بخورند، روزنامه شیراز نوین

اگر جزو افراد گرم مزاج هستید بهتر است مربای به نخورید، به جای آن مربای تمشک و آلبالو بخورید که برای مزاج شما مناسب است.
به گزارش نمناک، مربا یکی از چاشنی‌های ثابت برای صبحانه در سفره‌های ایرانی است. این چاشنی دلپذیر را می‌توان از میوه‌های هر فصل تهیه کرد. اما همه افراد نمی‌توانند تمام انواع مرباها را میل کنند چرا که ممکن است با مزاج آن‌ها سازگاری نداشته باشد. مزاج گرم در طب سنتی به دو گروه طبع گرم و تر و طبع گرم و خشک تقسیم می‌شود. افراد با مزاج گرم و تر در گروه طبع بهاری یا دموی قرار می‌گیرند و گروهی مزاج گرم و خشک دارند و در گروه صفراوی قرار دارند. 
در این بخش از سلامت نمناک به علت خودداری از مصرف برخی مرباها توسط افراد با طبع گرم و همچنین مرباهای مناسب برای هر طبعی بیشتر می‌پردازیم.
خواص مربای به
یکی از مرباهای پرطرفدار مربای به است که افراد با مزاج گرم بهتر است از مصرف آن خودداری نمایند. میوه به حاوی قند، فیبر، پروتئین، پکتین و مواد معدنی مانند منیزیم، آهن، کلسیم، سدیم، پتاسیم و انواع ویتامین‌های A ، C ، D و گروه ویتامین‎‌های B مانند B1، B2، B3، B6 و B12 می‌باشد. مربای به، به علت پخته شدن در شکر و یا عسل، دارای مضرات به خام نمی‌باشد و نفخ ایجاد نمی‌کند، همچنین منجر به تقویت معده و جلوگیری از رفلاکس و برگشت محتویات معده به مری می‌شود.
مربای به ورم روده را از بین می‌برد، باعث ایجاد تعادل در افراد می‌شود و اعصاب را تقویت می‌کند.
علاوه بر آن در تقویت قوه بینایی بسیار مؤثر است. این مربا خاصیت نشاط‌آور دارد و برای اشخاصی که دچار ترس می‌شوند، مناسب است.
استفاده از مربای به در دوران بارداری بسیار مفید است، چرا که موجب زیبایی چهره نوزاد می‌شود، رحم را تقویت می‌کند و از سقط جنین پیشگیری می‌نماید.
مضرات استفاده از مربای به برای گرم مزاج‌ها
یکی از نکات مهم که در تهیه و مصرف انواع مرباها و ترشیجات فراموش می‌شود این است که باید متناسب با طبع خود، این فرآورده‌ها را تهیه و مصرف کنید. در طب سنتی مربا به دلیل شیرین بودن دارای مزاج گرم است و ترکیبات موجود در ترشی‌ها، آن را به چاشنی‌هایی با طبع سرد تبدیل کرده است.
برخی از مرباها مزاج معتدل دارند، بنابراین به دلیل خاصیت خنکی آن‌ها، به افراد گرم مزاج توصیه می‌شود که از این نوع مرباها استفاده کنند.
میوه به، طبع گرمی ‌دارد، به همین دلیل افراد با مزاج گرم (طبع صفراوی )،پس از مصرف مربای آن  جوش می‌زنند، پس بهتر است پس از مصرف آن در صورت غلبه گرمی‌، از یک ماده خوراکی خنک مانند یک استکان از ترکیب عرق کاسنی و شاه‌تره استفاده شود.
پوست بدن برخی افراد مستعد جوش زدن است و یا در سنین بلوغ می‌باشند، زیرا در سنین نوجوانی به دلیل تغییرات هورمونی، صورت جوش می‌زند، بنابراین بهتر است از مرباهایی استفاده کنند که میوه‌هایی با مزاج خنک و معتدل در آن‌ها به کار رفته است.
مربای مناسب برای سرد مزاج‌ها
افراد با مزاج سرد در صورتی که مایل به از دست دادن رطوبت بدن خود نباشند، می‌توانند از مرباهایی با طبع گرم استفاده کنند.
مرباهایی با طبع گرم
مربای به، انجیر و هویج دارای طبع گرم و تر می‌باشند.
مربای سیب گرم و خشک است.
مربای گلابی طبع گرم و تر دارد.
مربای قیسی و گیلاس گرم و تر است.
مرباهایی با طبع سرد
مرباهای شفتالو، آلو و پرتقال سرد و تر هستند.
مربای هلو، کیوی و شاه توت دارای طبع سرد و تر هستند.
مربای آلبالو، تمشک و بالنگ طبع سرد و تری دارند.
مرباهای زردآلو سرد و تر، گوجه سبز و آلو بخارا طبع سرد و خشکی دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی