[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

سخنگوی سازمان هواپیمایی: سقف نرخ بلیت پروازهای اربعین ۵میلیون تومان تعیین شد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ مصوب بلیت هواپیما برای مراسم اربعین ۱۴۰۰ در مسیر رفت و برگشت تا سقف قیمت پنج‌میلیون تومان تأیید شد.
«محمد حسن ذیبخش» دیروز چهارشنبه در گفت‌و گو با ایرنا درباره ‌نرخ پروازهای اربعین، افزود: با توافقی که بین سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی انجام شد، سقف قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما در مسیرهای منتهی به عراق تا سقف قیمت پنج‌میلیون تومان تعیین شد.
وی ادامه داد: از دیروز این نرخ به به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است و همه شرکت‌های هواپیمایی موظف به فروش بلیت در محدوده قیمت اعلام شده هستند.
ذیبخش تأکید کرد: این قیمت گذاری برای پروازهای از تاریخ ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر است و قبل و بعد از آن، فروش بلیت بر اساس نرخ‌های قبلی است. به گفته ذیبخش امسال برای پرواز در مسیرهای نجف و بغداد ۴۰۰ پرواز در نظر گرفته شده است و اعزام زائران از فرودگاه‌های ۶ استان خواهد بود.
به گزارش ایرنا، برای جابه‌جایی این ۳۰هزار نفر زوار، ۴۰۰ سورتی پرواز در قالب ۲۰۰ پرواز رفت و ۲۰۰ پرواز برگشت تدارک دیده شده است.
فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز برای پروازهای اربعین اعلام آمادگی کرده اند.
عراق امسال ویزای فرودگاهی صادر نمی‌کند و بر اساس سیاست دولت این کشور، به ایران ۳۰هزار سهمیه بیشتر داده نمی‌شود که همین سهمیه هم موکول به چند شرط از جمله به همراه داشتن برگه پی. سی. آر منفی برای ورود به عراق است.
اکنون قیمت بلیت پرواز تهران- نجف با شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در دامنه قیمتی چهار تا ۶میلیون تومان به فروش می‌رسد و سفر با ایرلاین خارجی از ایران به عراق از کف قیمتی ۱۵میلیون تا ۱۷میلیون و ۵۳۸هزار تومان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی