[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

۲هزار واحد صنعتی غیرفعال احیا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کنار آسیب‌شناسی و ارزیابی ۱۳هزار واحد غیرفعال، احیای ۲هزار واحد صنعتی که از چرخه تولید خارج شده‌اند نیز در دستور کار بوده و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، این برنامه عملیاتی را راهبری خواهد کرد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی نیارکی» با تبیین محورهای سه گانه در خصوص رویکرد پشتیبانی و رفع موانع تولید بیان کرد: تسهیل فرایند تأمین مواد اولیه موردنیاز صنایع اعم از تجهیزات، ماشین آلات، اجزا و قطعات و برنامه ریزی برای تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی از اولویت‌های وزارت صمت برای صیانت از بخش مولد کشور، توسعه اشتغال زایی و سرمایه گذاری صنعتی است و تحقق این موضوع، حضور فعال همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط را می‌طلبد تا با حفظ روند افزایشی تولید، رشد صنعتی در سال جاری تداوم یابد.
وی تدوین نقشه راه برای صنایع راهبردی را از دیگر سیاست‌های وزارت صمت عنوان کرد و گفت: ۳۶ پروژه تحولی در بخش صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است که حمایت از صنایع راهبردی نظیر صنعت خودرو، لوازم خانگی، نساجی و پوشاک، شیمیایی، دارویی وتجهیزات پزشکی از جمله زیر پروژه‌های این برنامه تحولی است.
صادقی نیارکی تدوین برنامه عملیاتی توسعه سه صنعت راهبردی را هماهنگ با پنج پروژه تحولی فوق برشمرد و تصریح کرد: در سال گذشته تدوین سه برنامه عملیاتی برای صنایع لوازم خانگی، غذایی و فلزات گران‌بها در دستور کار قرار گرفت و امسال با حضور تشکل‌ها و صنایع پیشران به تأیید نهایی رسید.
وی افزود: علاوه بر سه برنامه فوق، بسته سیاستی- حمایتی برای توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات به عنوان صنایع مادر تخصصی با حضور تشکل‌های تخصصی نهایی شده است که برای وزیر ارسال خواهد شد.
معاون امور صنایع وزارت صمت حفظ روند افزایشی تولید بنگاه‌های صنعتی و رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعتگران را از دیگر محورهای راهبردی برای صیانت از بخش تولیدی کشور برشمرد و از برنامه ریزی وزارت صمت برای احیای واحدهای تعطیل و غیرفعال خبر داد. صادقی نیارکی آسیب شناسی و ارزیابی وضعیت ۱۳هزار واحد صنعتی غیرفعال را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صمت برشمرد و تصریح کرد: ۸۵هزار واحد صنعتی در سراسر کشور استقرار دارند که حدود ۱۳هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده اند.
معاون امور صنایع وزارت صمت خاطرنشان کرد: در یک بازه زمانی کوتاه، وضعیت واحدهای غیرفعال به تفکیک هر استان با اولویت میزان سرمایه گذاری، اشتغال، ظرفیت تولید و... بررسی و دلایل توقف فعالیت این بنگاه‌های اقتصادی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران احصا و سپس نسبت به واکاوی و رفع چالش‌ها و موانع پیش روی این واحدها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی برای احیای ۲هزار واحد صنعتی غیرفعال تصریح کرد: در کنار آسیب شناسی و ارزیابی ۱۳هزار واحد غیرفعال، احیای ۲هزار واحد صنعتی که از چرخه تولید خارج شده اند نیز در دستور کار بوده و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با همکاری بازوهای اجرایی که در سراسر کشور مشغول به کار هستند، این برنامه عملیاتی را راهبری 
خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی