[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

تغییر کاربری برای زمین‌خواری، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز به همراهی جمعی از مسئولان و مدیران شهری، از سایت 18 هکتاری تغییر کاربری یافته در بلوار آفرینش بازدید کردند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، صبح دیروز با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز، معاون معماری و شهرسازی شهرداری، سرپرست شهرداری منطقه 10، نماینده‌های مسکن و شهرسازی و جمعی از مدیران و کارشناسان از سایت 18 هکتاری بلوار آفرینش بازدید به عمل آوردند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اعضای شورای شهر تغییر کاربری در ارتفاعات اطراف شیراز است که می‌تواند باعث زمین خواری در این محدوده‌ها گردد.
غلامعلی ترابی ادامه داد: 18 هکتار از اراضی بلوار آفرینش را در کمیسیون ماده 5 برای ساخت و ساز جهت پرسنل جهاد کشاورزی در جهت مسکن ملی تغییر کاربری داده اند.
وی با بیان اینکه شورای شهر شیراز موافق اقدام ملی مسکن می‌باشد، تصریح کرد: جانمایی زمین برای مسکن ملی بسیار مهم است و موضوعات مختلفی نظیر خدمات رسانی و جلوگیری از آسیب رسانی به محیط زیست باید موردتوجه قرار گیرد. عضو شورای شهر شیراز همچنین گفت: در صورت تغییر کاربری و ساخت و ساز در این 18 هکتار، 100 هکتار از زمین‌های شمال غرب شیراز با مشکلاتی مواجه خواهند شد. وی با بیان اینکه مرکز شهر از سکنه در حال خالی شدن است، اذعان داشت: زمین‌های مناسبی در شهر داریم که متناسب با طرح جامع شیراز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
ترابی با اشاره به اینکه باید بافت‌های درون شهری را احیا کنیم، اظهار داشت: با احیای بافت‌های مرکزی شهر، ضمن ارائه بهتر خدمات، از هزینه‌های اضافی جلوگیری خواهد شد.
وی پیشنهاد داد که برای رسیدن به بهترین راهکار، با حضور همه ارگان‌ها و دستگاه‌های مرتبط طرحی جامع با ظرفیت سنجی بر اساس توسعه مطلوب شهر ارائه شود.
دبیر کمیته فنی کمیسیون ماده 5 در این جلسه گفت: در سال 1388 محدوده شیراز حدود 12هزار هکتار بود اما بعد به 21هزار هکتار رسید که در کشور بی نظیر بوده است.
رهنمایی با بیان اینکه 18 هکتار بلوار آفرینش دارای کاربری فضای سبز بوده، اذعان داشت: در جهت حفظ اقلیم و محیط زیست باید در محور شمال و شمال غرب، ساخت و ساز کم باشد و سرانه فضای سبز افزایش یابد. معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز نیز بیان داشت: سایت 18 هکتاری بلوار آفرینش از مناطق حساس و زیست محیطی شهر است. جواد بهادری عنوان کرد: اگر فردی بخواهد زمینی را تغییر کاربری دهد، به هیچ وجه امکان ندارد اما ادارات و ارگان‌های دولتی به راحتی تغییر کاربری می‌دهند.
سعید معصومی، سرپرست شهرداری منطقه 10 نیز متذکر شد: اگر در این منطقه یک کلبه کوچک ساخته شود، کل دشت و فضای سبز و محیط زیست آن از بین خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی